Avast nie może przeskanować niektórych plików

…w związku z tematem muszę się o coś zapytać. Co to jest za ścieżka zaczynająca się D:\System Volume Information … i dlaczego nie można się do niej dostać? Kiedy skanuję co jakiś czas system Avastem i po skanowaniu wynik jest (jak np. dziś) -nie znaleziono żadnych wirusów, ale nie można było przeskanować plików …i tu wymienione ponad 90. Przy czym wszystkie lecą zaczynając się właśnie od D:\System Volume Information_restore{ a tu ciąg cyfr .Z tego tylko dwa pliki dały się przenieść do kwarantanny, a reszty nawet usunąć nie mogę, wyskakuje błąd i info, że plików nie znaleziono. Powinnam się bać o system…o komp…czy jeszcze nie?

Nie, nie bój się. Masz po prostu włączone tzw. Przywracanie systemu. W tych katalogach (System Volume Information_restore ) system przechowuje potrzebne mu informacje. NIE KASUJ ich [-X Wszystko jest OK.

Problem by był gdyby antyvir znalazł tam virusy. Jeżeli ich nie znajduje to nie ma problemu. Windows przechowuje sobie w tym folderze punkty przywracania systemu.

Teraz pytanko - przenosiłaś do kwarantanny pliki niezainfekowane, czy były one jednak zaatakowane przez virusa? Bo piszesz, że Avast nic nie znalazł ale dwa pliki przeniosłaś do kwarantanny. Zrobiłaś to “na wszelki wypadek”?

Małe info z forum:

żródło :arrow: jeden z postów w tym temacie

Jeżeli chcesz więcej informacji to wpisz w google frazę System Volume Information , znajdziesz tam wiele ciekawych informacji (przed chwilą sprawdzałem) :mrgreen:

P.S. Jeżeli podejrzewasz infekcję komputera to opisz dokładnie symptomy i daj logi w odpowiednim dziale.

Instrukcja jak to zrobić :arrow: klik oraz klik

A jeżeli na siłę chcesz się ich pozbyć to po prostu wyłącz na chwilę przywracanie systemu - jednak nie polecam tej opcji, gdyż czasami usługa ta może się przydać.

chyba nie znalazł…info przy tych plikach było tylko “nie można przeskanować” i żadnych innych ozaczeń. Czy to zanaczy, że są “czyste”? Do kwarantanny przeniosłam dwa tylko takie właśnie nie przeskanowane.

Tego Ci nikt nie może zagwarantować :frowning:

Jeżeli w ostatnim okresie nie miałaś problemów ze “zwierzątkami” w kompie to i punkty przywracania systemu powinny być czyste.

Spróbuj jeszcze ewentualnie przeskanować kompa jakimiś skanerami on-line (kilka do wyboru) :arrow: klik

Możesz również obejrzeć prezentacje i zastosować zawarte tam porady związane z bezpieczeństwem:

Spyware i adware - jak się chronić?

Bezpieczny komputer krok po kroku

Analiza zabezpieczeń - MBSA

przeskanowałam dodatkowo komp przy pomocy mks_vir online i nic nie znalazł. Nie miałam też żadnych wirusów od ostatniej reinstalacji systemu, a i żadnych niepokojących objawów też nie zauważyłam. Nie wiedziałm zupełnie tylko z czym zwiazane były te pliki o których pisałam. Teraz już wiem i bardzo Wam za pomoc i informację dziękuję grand i posiwiały :slight_smile: .pozdrawiam