Avast nie uruchamia się automatycznie!

Witam mam następujący problem avast nie uruchamia się automatycznie przy każdym starcie systemu tylko muszę go uruchomić za pomocą ikonki na pulpicie ( mnie to osobiście bardzo irytuje). A następny problem jest taki iż za pomocą kombinacji prawy myszy i następnie skanuj nie skanuje wybranego folderu, aplikacji itp. Nie wiem co mam zrobić proszę o poradę !

sprawdź, czy w autostarcie avast jest zaznaczony “ptaszkiem”.

Nie wiem jaki masz system, ale w XP wygląda to tak:

Start->Uruchom->msconfig->Uruchamianie i sprawdzasz, czy jest kratka zamalowana.

Nie jestem pewien, jak to sprawdzić w nowszych systemach, ale myślę że jest to bardzo podobne.

Jeśli tam jest ok, to może to być infekcja blokująca antywirus

Posiadam Windows 7 Home Premium 32 bit

Dodane 15.05.2012 (Wt) 17:37

OK avast jest zaznaczony ale nie startuje więc co mam teraz zrobić bo nie wiem proszę o pomoc ~ !!

Odinstaluj za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/avast-Unins … 17962.html Potem zainstaluj ponownie.

odinstalowując tym programikiem napotykam na problem jaki podawałem wcześniej o błędzie złego odczytu w rejestrze mogę to usunąć za pomocą revo uinstaller pro ? i czy wogóle coś to da ? Bawiłem się już tym

Spróbuj w trybie awaryjnym oboma.

Kurde spróbowałem raz tym programem co poleciłeś i raz revo oczywiście na awaryjnym i wszystko git tylko nadal avast się nie uruchamia i nie mogę skanować żadnego pliku a na dokładkę kiedy chcę ustawić komputer w tryb uśpienia ten po chwili powraca do normalnej pracy :o czy to wirus jeśli tak to jak go usunąć martwię się o swoje dane.

Przeskanuj programem Dr.WEB CureIt http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure … 12976.html

Dr.WEB CureIt nic nie wykrył na szybkim skanowaniu a na dokładnym zbyt długo trwa skanowanie (zanim przeskanuję tak 50% czyli połowę paska) mijają 3 godziny to dla mnie zbyt długo ale i tak w międzyczasie nic nie wykrywa. Co mam robić ? Może ktoś ma inny pomysł

To może zrób Logi wrzucisz i ktoś obeznany oceni pod kątem obecnośći wirusów i pomoże usunąć.

analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741