Avast- problem z pocztą

(Piotrek26 75) #1

Mam zainstalowany od wczoraj system Windowds XP, program antywirusowy Avast, firewll- Kerio Personal Firewall, ale nie moge wysłać poczty, myśle że to problem konfiguracji w Avaście, na poprzednim systemie Windows Millenium było OK, aha klient pocztowy- Thunderbird. Dajcie jakąś radę jak skonfigurować Avasta żeby można było wysyłac pocztę. Z góry dzięki.

(Pablo Spam) #2

Na ślepo strzelam: spróbuj wyłączyć skanowanie poczty wychodzącej. Nie mam avasta, więc nie powiem jak :slight_smile:

(Piotrek26 75) #3

longpaul masz rację, przy wyłączonym skanowaniu poczty wychodzącej wysyła, ale dawniej było włączone skanowanie i wysyłało bez problemów a teraz nie chce :frowning:

(Pablo Spam) #4

Ja miałem taki problem i był on związany z konfiguracją serwera SMTP, a nie z problemem samego komputera. Dlaczego uparłeś się na to skanowanie poczty wychodzącej? :slight_smile: Jak często wysyłasz wirusy?

Wystarczy włączyć skanowanie poczty przychodzącej. Wychodzącą można sobie darować.

(Piotrek26 75) #5

Ja nie wysyłam wirusów, poprostu przedtem było OK. Ale skoro mówisz że wystarczy wyłączyć tylko to skanowanie poczty wychodzącej to pewnie masz racje, ja się nie znam. Dzięki za radę.

(Dod) #6

heh, No dobra ale jezlei on dostanie jakiegos buga i bedzie on rozsylal maila do wszystkich z jego listy kontaktow to co wtedy ? haps ?

• zoabcz czy ustawienia sa wszystkie ok (w wysylaniu poczty wychodzacej) moze cos masz poprostu zle ustawione dlatego tak Ci sie dzieje