Avast- problem z pocztą

Mam zainstalowany od wczoraj system Windowds XP, program antywirusowy Avast, firewll- Kerio Personal Firewall, ale nie moge wysłać poczty, myśle że to problem konfiguracji w Avaście, na poprzednim systemie Windows Millenium było OK, aha klient pocztowy- Thunderbird. Dajcie jakąś radę jak skonfigurować Avasta żeby można było wysyłac pocztę. Z góry dzięki.

Na ślepo strzelam: spróbuj wyłączyć skanowanie poczty wychodzącej. Nie mam avasta, więc nie powiem jak :slight_smile:

longpaul masz rację, przy wyłączonym skanowaniu poczty wychodzącej wysyła, ale dawniej było włączone skanowanie i wysyłało bez problemów a teraz nie chce :frowning:

Ja miałem taki problem i był on związany z konfiguracją serwera SMTP, a nie z problemem samego komputera. Dlaczego uparłeś się na to skanowanie poczty wychodzącej? :slight_smile: Jak często wysyłasz wirusy?

Wystarczy włączyć skanowanie poczty przychodzącej. Wychodzącą można sobie darować.

Ja nie wysyłam wirusów, poprostu przedtem było OK. Ale skoro mówisz że wystarczy wyłączyć tylko to skanowanie poczty wychodzącej to pewnie masz racje, ja się nie znam. Dzięki za radę.

heh, No dobra ale jezlei on dostanie jakiegos buga i bedzie on rozsylal maila do wszystkich z jego listy kontaktow to co wtedy ? haps ?

  • zoabcz czy ustawienia sa wszystkie ok (w wysylaniu poczty wychodzacej) moze cos masz poprostu zle ustawione dlatego tak Ci sie dzieje