Avast znika podczas instalacji

Witam. Mam pewien problem. Nie mogę na swoim komputerze zainstalować antywirusów. Ostatnio reinstalowałem windowsa i formatowałem dyski, ale gdy włączam instalkę Avasta to instalacja wyłącza się sama, a instalka znika ;/ Próbwałem zainsatlować AVG, lecz też mam problem, bo podczas włączania instalacji wyskakuje mi okienko “File is corrupt”. Oba antywirusy ściągałem ze strony http://www.dobrprogramy.pl. Nie wiem o co chodzi, a nie chcę oddawać komputera do naprawy, bo może jest to jakaś banalna sprawa. Może ktoś mial podobny problem i wie co z tym zrobić. Z góry dzięki :slight_smile:

spróbuj ściągnąć ze strony producenta

@klopers33 - I tak prawie wszystkie darmowe cenione AV, na swoich stronach “dowloandy” prowadzą na dobreprogramy :wink:

Ja bym stawiał na infekcje, nie klikałeś żadnego linku na Facebook’u?

Przeskanuj komputer tym :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

I podaj logi OTL :arrow: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

Proszę nie krytykować mojej wypowiedzi, ponieważ spotkałem się z takim przypadkiem niejednokrotnie i najczęściej były to infekcję.

Pozdrawiam.

DrunkiS , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Jest takie coś, ale mi osobiście to nic nie mówi. ;/

Wykrytych procesów w pamięci: 1

D:\vouiny.exe (Malware.Packer.Gen) -> 1368 -> Nie wykonano akcji.


Wykrytych kluczy rejestru: 2

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_AMSINT32 (Virus.Sality) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\amsint32 (Virus.Sality) -> Nie wykonano akcji.


Wykryte wpisy rejestru systemowego: 3

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|AntiVirusDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|FirewallDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Security Center|UpdatesDisableNotify (PUM.Disabled.SecurityCenter) -> Złe: (1) Dobre: (0) -> Nie wykonano akcji.


Wykrytych plików: 10

D:\vouiny.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

C:\qnug.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

C:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP5\A0001113.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

C:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP5\A0002104.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

C:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP6\A0002107.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

C:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP6\A0002181.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

D:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP6\A0002109.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

E:\kgjs.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

E:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP6\A0002108.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

E:\System Volume Information\_restore{0C509CFC-3A6B-4C06-8F7C-4C370D261DED}\RP6\A0002180.exe (Malware.Packer.Gen) -> Nie wykonano akcji.

Wirus Sality który infekuje wszystkie pliki wykonywalne.

Skanuj wszystkie partycje i lecz zainfekowane pliki.

  1. SalityKiller

  2. Dr.WEB CureIt

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html

Gdy skanery nie będą wykrywać żadnych zainfekowanych plików pokaż logi z OTL.

co do tego czy wszystko odnosi sie do dobreprogramy polemizowałbym, jednakże masz racje że takowe zachowanie w większości przypadków jest spowodowane infekcją, brałem to pod uwage ale nie pierwszorzędnie bo napisał że formatował swieżo

Zeskanowałem komputer Doctor Web i wyleczyło mi sporo plików, ale gdy zeskanowałem go jeszcze raz Malwarebytes to wykryło mi jeszcze 2:

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\Root\LEGACY_AMSINT32 (Virus.Sality) -> Nie wykonano akcji.

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\amsint32 (Virus.Sality) -> Nie wykonano akcji.

Co mam zrobić z nimi?

Poproś o przeniesienie tematu do działu Bezpieczeństwo, tam szybciej uzyskasz pomoc.

Sprawdź też:

usuwanie-znanych-wirusow-sality-itp-t370365.html

DrunkiS logi miałeś pokazać! Jeżeli nie chcesz tego robić to =>

W przypadku tej infekcji najlepiej wywal WSZYSTKIE pliki wykonywalne, format i ponowna instalacja systemu

Tak trudno przeczytać kilka krótkich zdań?

Przecież napisałem żebyś przeskanował SalityKiller i na koniec pokazał logi z OTL.

Usuń klucze wykryte przez Malwarebytes.

Pokaż logi OTL :arrow: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

i tak jak wcześniej kolega mówił poproś moderatora/Admina o przeniesienie wątku do działu bezpieczeństwo.

Problem już zażegnany. Dzięki, że pomogliście, bo ja to cienki w tych sprawach :slight_smile:

drunkis pokaż logi bo wcale nie powiedziane że infekcja została w pełni usunięta