Avast

(Sebastian Seo) #1

witka mam jedno pytanko, dotyczy programu avast dzisiaj pojawil mi sie komunikat ze dostepna jest nowa wersja programu zainstalowalem i teraz pytanko:

-,czy lepiej jest sciagnac nowa wersje i zainstalowac czy bazowac na tych aktualizacjach

pozdro

(Sebastian Seo) #2

no tak ale robic to sciagajac nowa wersje ze strony np producenta i instalowac czy aktualizowac poprzez samego avasta

(lazikar) #3

Czytasz w ogóle posty???

Coś mi sie wydaje ze nie.

Post kosz.

(Ford Fokus) #4

A czy to ma jakieś znaczenie? Według mnie - nie :roll:

(lazikar) #5

Oczywiscie jesli w update jest nowa wersja to zrób update. :slight_smile:

(Sebastian Seo) #6

bede robil update, ale przeczytaj te odpowiedzi, w ktorych nie ma jednoznacznej odpowiedzi odnoszacych sie do sedna pytania. pozdro

odpowiedz zenka rolnika to dublowanie mojego pytania

a ok nie zkumalem,ze to bylo do niego

(Ford Fokus) #7

No to teraz to coś nie tak :?

Jest nowa wersja Avasta, to ściągasz i updatujesz przez Avasta, tak samo bazy wirusów. O to chodziło? Bo jak nie to ja nie rozumiem pytania :?

(Sebastian Seo) #8

no tak, tylko wymyslilem sobie czy nie lepiej by bylo sciagnac nowa wersje ze strony producenta i na nowo zainstalowac-odinstalowujac poprzednia, oczywiscie, ale zrozumialem ze to zly pomysl bo w tym czasie … :slight_smile:

(Ford Fokus) #9

Niby możesz tak zrobić tylko PO CO? 2 razy więcej roboty, a tak jak wyskoczy okienko nowa wersja, dalej zainstaluj, czy tam ściągnij i gotowe.

(Marsmo) #10

Dokładnie tak! !!

Sama mam avasta i nie dalej, jak wczoraj ukazało mi się okienko z aktualizacją nowej wersji. Ponieważ avasta mam juz jakiś czas, sprawdziłam krok po kroku już wczesniej - jak się odbywa taka instalka.

Otóż odbywa sie ona na zasadzie automatu - i stare pliki instalki poprzedniej wersji zostają nadpisywane nowymi! !!

I to nadpisywane na tyle perfekcyjnie , że nie ma mowy o np. o zaśmiecaniu rejestru.

Ponieważ - nie chwaląc się - Rejestr znam b. dobrze, swego czasu poświęciłam troche czasu i przeanalizowałam wszystkie wpisy i to monitorując Rejestr w całości - nie tylko tam, gdzie się zagnieżdża instalka.

Dlatego też po takim rekonesansie - bez wpadówy stwierdzam:

nową wersję Avasta instalujemy z komunikatu i kolejnych poleceń, jakie ukazują się na monitorze.

Bezpiecznie i wszystko cacy!!!