Aver TV Go 007 FM i VirtualDub

Witam

Chciałbym kupić tuner “Aver TV Go 007 FM” na chipsecie Philips ale nie wiem czy będzie on współpracował z VirtualDub’em (chodzi o przechwytywanie obrazu). Ponadto nie wiem czy działa on bezkonfliktowo pod Windows 2000 Professional. Jeśli ktoś posiada ten wynalazek to prosiłbym o opinie, również na tenat jakości obrazu. Wcześniej miałem AverMedia Phone98/VCR i działał dobrze ale padł. On był bodaj na jakimś chipie BT878. Nie wiem jak ma się sprawa z tym “Aver TV Go 007 FM” na Philips’ie. Dzisiaj idę oddać do sklepu KWORLD LTV883 bo po zainstalowaniu sterowników przestała działać mysz i klawiatura. Toteż jestem uprzedzony do chipów Conexant cx23883-19.

Mam taki tuner i jakośc jest obraz jest dosyc dobra(nie wyróżnia się jakoscia) niestety nie wiem czy bedzie wspołpracowac z windows 2000 oraz virtual dubem :frowning:

Ja osobiście jednak wolałbym miec tuner Winfast 2000 Expert TV(Nicam). Widziałem go w “akcji” u kumpla i stwierdzam ze generuje duza lepsza jakosc obrazu i dodatkowo ma dzwiek w formacie Nicam :lol:

No i chyba na Winfast’a się zdecyduję. Czytałem na innych forach o tym sprzęcie i większych problemów z nim nie ma. Ciekawe co powiedzą w sklepie gdy oddam im wadliwego KWORLD’a.

Mam ta kartę i jest OK. Tania (Chip ekono), skuteczna (zero zacięć), a jakość obrazu wg. mnie OK. Oprogramowanie karty tez OK. Polecam najnowsze sterowniki ze strony Avermedi, ale nie Beta. Jest w nich w porównaniu do starych sporo zmian na lepsze. Karta ma pilota, TXT, radio stereo, a sama TV jest mono. Nagrywanie za pomoca dołączonego oprogramowania nie stwarza żadnych problemów. Nagrywac można do MPG1, MPG2, VCD, SVCD, DVD, i wg. dowolnego kodeka. Jest TimeShifting czyli funkcja pozwalająca na spauzowanie oglądanego filmu i pójście np. siku, a po powrocie odpauzowujemy i film leci dalej bo jest odtwarzany z dysku i jednocześnie nagrywany (buforowany) w tle. Jest też nagrywanie czasowe. W Win XP karta instaluje się i działa bezproblemowo. Innych systemów nie sprawdzałem. Karta ma auto wyszukiwanie stacji TV (antena i kabel) jak tez radiowych. Każdej stacji mozna nadać nazwe i ręcznie ją podstroić.

Dziękuję za opinie. Zamówiłem jednak “Leadtek WinFast TV2000 XP RM” bo zdążyłems ie zorientować, że mało komu ta katra przyspaża większych problemów. Co do Aver TVGO 007 to niestety ma ona właśnie monofoniczny tuner TV, a czasem zgrywam materiał video który lepiej prezentuje się w stereo. Zobaczę jak będzie się prozentował ten Leadtek. Jeszcze wczoraj miałem “KWORLD LTV883” ale go oddałem bo po zainstalowaniu (nawet najnowszych) sterowników przestawała działać mysz i klawiatura. Nawet gdy wyjąłem wszystkie karty rozszerzeń poza wspomnianym tunerem i kartą graficzną instalacja sterowników również na gołym systemie Windows 2000 Professional powodowała pad myszy i klawiszy.