AVG czesto wykrywa trojany i wirusy, komp muli -> LOGI

(Przemcza) #1

witam, to mój pierwszy post tutaj, proszę o sprawdzenie logów z HijackThis

(Bbieniol) #2

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu usuwasz (wpisy Hijackiem, pliki/foldery na czerwono ręcznie z dysku):

(Przemcza) #3

usunąłem procesy i plik. nowy log:

jednak pojawiło mi się okienko AVG o wykryciu wirusa newexe.exe :evil: co robić?

(adam9870) #4

Podaj lokalizację tego wykrytego wirusa.

Log ok.

Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable (wszystkie znaczki maja być na zielono, jezeli któryś z nich bedzie na żółto to go zostaw).

Dla pewności, że śmieci żadnych nie ma to możesz przeskanować komputer programem Ewido po update :slight_smile:

(Myszonus) #5

Czysto :slight_smile:

Przeskanuj sobie kompa tym skanerem : Bitdefender Online Scan

:slight_smile:

(Przemcza) #6

2 pliki siedzą sobie w VirusVault AVG:

zaraz system przeskanuję tym online'owym i dam wyniki.

(adam9870) #7

W takim razie zrób może tak:

Ściągasz program KillBox, zaznaczasz Delete on reboot , w polu full path of file wklej ścieżkę:

C:\Windows\system32**** newexe.exe

Klikasz X czerwony i restart kompa.

Poza tym tutaj masz napisane jak uzyskać dostęp do folderu system volume information

(Myszonus) #8

to jest przywracanie systemu :expressionless: Poczytaj w w tym temacie

chyba w awaryjnym i bez przywracania systemu :?: :slight_smile:

(adam9870) #9

Nie koniecznie.

Nie ważne w którym to zrobi ponieważ czytałem, że plik i tak zostanie skasowany przy następnym uruchomieniu peceta :slight_smile:

(Przemcza) #10

hmmm... przywracanie systemu mam wyłączone, więc będę się mocno dziwił jeżeli jeszcze raz jakiś wirus właśnie tam zagości.

Skanowanie Bitdefenderem trwa...

Error: najpierw Bitdefender pokazywał kosmiczny czas do końca skanowania (około 23 godzin i cały czas się powiększał), po ponownym uruchomieniu nie było w ogóle napisów na przyciskach w jego okienku, potem Internet Explorer się wykrzaczył :confused:

(Mayster X) #11

A skanowałeś Programem Ewido :?:

Jeśli nie to zrób ... :slight_smile:

(Bbieniol) #12

Wrzuć jeszcze log z Silent Runners

(Przemcza) #13

Ewido właśnie zakończył skanowanie, usunąłem co znalazł. Oto logi z HijackThis i Silent Runners

i SilentRunners

(Gutek) #14

Logi czyste :slight_smile:

(Przemcza) #15

dzięki piękne za pomoc :lol: