AVG Free 2011 czy Kaspersky 2011

Który z tych 2 antywirusów polecicie bardziej. Zależy mi na jak najlepszej ochronie przed wirusami i by zbytnio nie zamulał kompa. Jak do tej pory korzystałem z AVG 2011 Free i w sumie byłem zadowolony ale mam teraz możliwość kupienia w sklepie Kaspersky 2011 z bardzo dużą zniżką i zastanawiam się czy nie zmienić antywirusa. Warto się przesiadać na kasperskiego z avg?

ja obecnie używam kasperskiego i jestem zadowolony :slight_smile: nie zamula mi zbytnio kompa mimo że mam dość starego bo prawie 7 lat dlatego polecam ci własnie jego :slight_smile:

WITAM- ja bym Tobie polecił na wypróbowanie ten

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte … 12661.html

a czy warto się przesiadać z darmowego avg na kacperka ,napewno warto!

Witam,

To ja też dorzucę swoje trzy grosze do świętej potyczki antywirusowej.

Osobiście używam KIS’a już 5 rok. Z działania jak i z (nie)zamulania kompa jestem bardzo zadowolony. Początki były dość uciążliwe (przy instalacji wybrałem pełną interakcję z użytkownikiem) i przez pierwsze 2 tygodnie ciągle mnie pytał o reakcje na zdarzenia. Po skonfigurowaniu wszystkiego i ustawieniu reguł mam spokój i czuję się raczej bezpieczny.

Miałem możliwość pracować na NIS’ie. Równie szybki (nie zamulający) i porównywalnie bezpieczny, jednak mnie osobiście nie uwiódł (mam swoje uprzedzenia historyczne), ale ze spokojnym i czystym sumieniem mogę go polecić.

Podobnie sprawa wygląda z ESET Smart Security - również widzę ten system w działaniu i akcji - ochrona wysoka, kilka poziomów analizy i również nie obciąża kompa.

AVG w moim przypadku był przed KIS’em (5 lat temu), ale nie wiem czemu dość znacznie obciążał mój sprzęt (co zniknęło po zainstalowaniu KIS’a) - jednak znajomi chwalą sobie tego strażnika (jednak mają mocniejsze maszyny).

Zawsze masz możliwość sprawdzenia przez min 30 dni jak się sprawuje dany program/pakiet.

No i jeżeli chodzi o komercyjne typu KIS, NIS, ESET to pamiętaj, że zakupiona licencja ma ograniczony czas (np. rok) później trzeba dokupić odnowienie/przedłużenie.

Pozdrawiam

Jeśli chodzi o antywirusy to testowałem już różne m.in. AVG, avasta, Nortona i najbardziej odpowiada mi AVG. Jak do tej pory spisuje się świetnie i nie narzekam na niego. Dlatego chciałbym się skoncentrować na tych dwóch które wymieniłem. Jeśli chodzi o to czy kaspersky nie zamuli systemu to mogę sobie sprawdzić instalując trial tego programu ale jak się ma sprawa z wykrywaniem i usuwaniem wirusów. Nie mogę nigdzie znaleźć porównania jak sobie radzą obydwa programy pod tym względem. Ma ktoś jakieś doświadczenia albo ma jakieś linki do takich porównań?

Jeśli wszystko jest OK to po co zmieniać. Jeśli AVG daje Ci wystarczającą ochronę i jesteś z niego zadowolony to używaj go dalej. A wracając do Kasperskiego to może i trochę zamula ale bez przesady, wykrywania to tu nie ma co testować- to program z najwyższej półki.

Mam Kasperskiego Internet Security 2011 i mi nie zamula kompa,nie zamula neta,tak samo jak i dwóch innych pozostałych komputerach.

1 mały minusik to KIS na 64 bitowych systemach to taki,że trzeba na okrętkę uruchamiać bezpieczne uruchomianie w środowisku odizolowanym itp. jeśli istnieje taka potrzeba.

Po za tym KIS jest szybszy w skanowaniu w dość zapełnionym dysku,gdyż NIS dłużej skanuje do tego przymula.

Nie którzy gadają,że KIS ma się do tego,że pokazuje dużo fałszywych alertów co się nie zgodzę,ponieważ wielu znajomych miało wiele kłopotów w grach mmo i to przez NIS nie mogli odpalić gry bo wykrywało jakieś fałszywe zagrożenie,a u mnie przy KIS jakby nigdy nic grałem spokojnie.

Tak samo ludzie mieli problemy w NIS wykrywało jakieś tam fałszywe zagrożenie w nowych wersjach wczesnych firefox-a 5. i 6 ,a w KIS było wszystko ok.

Co do Avasta nie polecam,znajomi zostawali okradani w grach mmo przy czym Avast nic nie twierdził,że w systemie nic nie ma.

KIS i NIS wykrywał u nich keyloggery co Avast ich nie wykrył ,a na początku też usilnie wmawiali,że Avast to najlepszy antywirus po czym się zawiedli.

Co do Avg to się nie powiem nie miałem z tym styczności.

Wniosek i morał z tego taki :

Nie polecam Avasta.

NIS nie pewny i zamulony

Polecam KIS wcześniej instalując wersje trial na 30 dni wtedy sam się przekonasz,a później jak coś to zakupuj.