AVG Free 2011 czy Kaspersky 2011


(Deejay85) #1

Który z tych 2 antywirusów polecicie bardziej. Zależy mi na jak najlepszej ochronie przed wirusami i by zbytnio nie zamulał kompa. Jak do tej pory korzystałem z AVG 2011 Free i w sumie byłem zadowolony ale mam teraz możliwość kupienia w sklepie Kaspersky 2011 z bardzo dużą zniżką i zastanawiam się czy nie zmienić antywirusa. Warto się przesiadać na kasperskiego z avg?


(gufi4) #2

ja obecnie używam kasperskiego i jestem zadowolony :slight_smile: nie zamula mi zbytnio kompa mimo że mam dość starego bo prawie 7 lat dlatego polecam ci własnie jego :slight_smile:


(system) #3

WITAM- ja bym Tobie polecił na wypróbowanie ten

http://www.dobreprogramy.pl/Norton-Inte ... 12661.html

a czy warto się przesiadać z darmowego avg na kacperka ,napewno warto!


(Martini M) #4

Witam,

To ja też dorzucę swoje trzy grosze do świętej potyczki antywirusowej.

Osobiście używam KIS'a już 5 rok. Z działania jak i z (nie)zamulania kompa jestem bardzo zadowolony. Początki były dość uciążliwe (przy instalacji wybrałem pełną interakcję z użytkownikiem) i przez pierwsze 2 tygodnie ciągle mnie pytał o reakcje na zdarzenia. Po skonfigurowaniu wszystkiego i ustawieniu reguł mam spokój i czuję się raczej bezpieczny.

Miałem możliwość pracować na NIS'ie. Równie szybki (nie zamulający) i porównywalnie bezpieczny, jednak mnie osobiście nie uwiódł (mam swoje uprzedzenia historyczne), ale ze spokojnym i czystym sumieniem mogę go polecić.

Podobnie sprawa wygląda z ESET Smart Security - również widzę ten system w działaniu i akcji - ochrona wysoka, kilka poziomów analizy i również nie obciąża kompa.

AVG w moim przypadku był przed KIS'em (5 lat temu), ale nie wiem czemu dość znacznie obciążał mój sprzęt (co zniknęło po zainstalowaniu KIS'a) - jednak znajomi chwalą sobie tego strażnika (jednak mają mocniejsze maszyny).

Zawsze masz możliwość sprawdzenia przez min 30 dni jak się sprawuje dany program/pakiet.

No i jeżeli chodzi o komercyjne typu KIS, NIS, ESET to pamiętaj, że zakupiona licencja ma ograniczony czas (np. rok) później trzeba dokupić odnowienie/przedłużenie.

Pozdrawiam


(Deejay85) #5

Jeśli chodzi o antywirusy to testowałem już różne m.in. AVG, avasta, Nortona i najbardziej odpowiada mi AVG. Jak do tej pory spisuje się świetnie i nie narzekam na niego. Dlatego chciałbym się skoncentrować na tych dwóch które wymieniłem. Jeśli chodzi o to czy kaspersky nie zamuli systemu to mogę sobie sprawdzić instalując trial tego programu ale jak się ma sprawa z wykrywaniem i usuwaniem wirusów. Nie mogę nigdzie znaleźć porównania jak sobie radzą obydwa programy pod tym względem. Ma ktoś jakieś doświadczenia albo ma jakieś linki do takich porównań?


(system) #6

Jeśli wszystko jest OK to po co zmieniać. Jeśli AVG daje Ci wystarczającą ochronę i jesteś z niego zadowolony to używaj go dalej. A wracając do Kasperskiego to może i trochę zamula ale bez przesady, wykrywania to tu nie ma co testować- to program z najwyższej półki.


(ziom888) #7

Mam Kasperskiego Internet Security 2011 i mi nie zamula kompa,nie zamula neta,tak samo jak i dwóch innych pozostałych komputerach.

1 mały minusik to KIS na 64 bitowych systemach to taki,że trzeba na okrętkę uruchamiać bezpieczne uruchomianie w środowisku odizolowanym itp. jeśli istnieje taka potrzeba.

Po za tym KIS jest szybszy w skanowaniu w dość zapełnionym dysku,gdyż NIS dłużej skanuje do tego przymula.

Nie którzy gadają,że KIS ma się do tego,że pokazuje dużo fałszywych alertów co się nie zgodzę,ponieważ wielu znajomych miało wiele kłopotów w grach mmo i to przez NIS nie mogli odpalić gry bo wykrywało jakieś fałszywe zagrożenie,a u mnie przy KIS jakby nigdy nic grałem spokojnie.

Tak samo ludzie mieli problemy w NIS wykrywało jakieś tam fałszywe zagrożenie w nowych wersjach wczesnych firefox-a 5. i 6 ,a w KIS było wszystko ok.

Co do Avasta nie polecam,znajomi zostawali okradani w grach mmo przy czym Avast nic nie twierdził,że w systemie nic nie ma.

KIS i NIS wykrywał u nich keyloggery co Avast ich nie wykrył ,a na początku też usilnie wmawiali,że Avast to najlepszy antywirus po czym się zawiedli.

Co do Avg to się nie powiem nie miałem z tym styczności.

Wniosek i morał z tego taki :

Nie polecam Avasta.

NIS nie pewny i zamulony

Polecam KIS wcześniej instalując wersje trial na 30 dni wtedy sam się przekonasz,a później jak coś to zakupuj.