AVG Free Edition 6.0 Build 732

jak ktoś z was drodzy forumowicze zetknął się z tym programem antywirusowym to niech napisze coś na jego temat!! wady zalety…

pozdrawiam :slight_smile:

Stosuję go od ponad roku na 9 stanowiskach roboczych w sieci.

Zalety :

  • darmowy :smiley:

  • przejrzysty i przyjemny dla oka interfrejs graficzny

  • scaner email

  • scanowanie bot secetorów przy rozruchu systemu

  • w miarę częste aktualizacje sygnatur wirusów

  • nie obciąża zbytnio zasobów systemowych

Wady :

  • brak automatycznego update (w zamian za to łączenie się z serwerem Grisoftu o wybranej przez usera porze dnia w celu sprawdzenia czy nie ma nowych sygnatur i ewentualne ich pobranie)

  • niższa wykrywalność wirusów od programów komercyjnych (Panda, Norton, Nod 32) jak i również darmowego Avasta

Jak na razie tyle co mi przyszło do głowy :wink:

wielkie dzięki fiesta!! na ciebie zawsze można liczyć !!

polecam/dobry/bezpieczny lub niepolecam/słaby!!

A to już pozostawiam Twojej ocenie. :wink:

Jak się ma co się lubi to się lubi co się ma. :):):slight_smile:

ewentualnie:

Z braku laku i kit dobry. :P:P:P

A jak już tak koniecznie chcesz to proszę:

Średniej jakości darmowy program antywirusowy.

Polecam osobom których nie stać na zakup komercyjnego oprogramowania i mającym sprzęt starszej generacji.

BTW jest to moja subiektywna ocena.

no i to chodziło!! zatem trzeba szukać innyhc rozwiązań :smiley:

Odnośnie wad:

  • brak polskiej wersji językowej (czeski producent mógł by pomyśleć o sąsiadach zza miedzy :(:(: )

Poczytaj zresztą kometarze innych użytkowników tego programu na stronach vortalu (może one przekonają Cię do niego, bądź utwierdzą w Twojej decyzji)

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=19&id=425&t=30#komentarz

oki fiesta!! wielkie dzięki za pomoc!! :slight_smile:

a co do avasta sie niezgodze jest lepszy od niego nawet testy to potwierdzaja z darmowych wole AntywirPersonal a avg traktuje z nim prawie na rowni :wink: wlasnie tylko avast z darmowych jest PL

ale niema to roznicy programy te sa proste wrecz intyicyjne w obludze

Avg , czy Antiwir Personal

Chyba obydwie wypowiedzi są równoznaczne.

Jednym atutem AVG w stosunku do Avasta jest mniejsze obciążenie zasobów systemowych. W pozostałych kwestiach Avast bije na głowę AVG. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

http://www.virusbtn.com/vb100/archives/products.xml

zobacz Grisoft (AVG) oraz Alwil (Avast!)

ostatnie testy

To dziwne żę Fiesta używa tego “na 9 stanowiskach roboczych w sieci” skoro licencja darmowego AVG tego zabrania.

http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc/2/

A skąd wiesz co to za sieć ?

TO nie ma znaczenia jaka to sieć. Ważne, że sieć. chyba nie czytałeś dokładnie licencji.

  1. You may install and use only one copy of the Software for single home or non-commercial organization computer protection only, irrespective of the number of times you download the Software or the number of licenses you purport to accept.

3. You may not use the Software on a network or more than one PC.

brawo Venger!! :smiley:

to się nazywa fart; ciekawe co teraz zrobią z moderatorem piratem!! :slight_smile:

Tego nie powiedziałem. Zawiłości licencyjne niektórych programów (zwłaszcza tych darmowych) przyprawić mogą o bóle głowy.

no tak ale jest napisane jak byk:

nie wolno używać programu w sieci lub więcej niż na jednym komputerze!!

:slight_smile:

I czym się tak podniecasz ??

Jest to sieć osiedlowa. A końcówki robocze to komputery klienckie w domach prywatnych. a że tym administruję to juz chyba nie Twój problem :PPP

A jak każdy z userów zarejestruje AVG na siebie ?? Zmienia to postac rzeczy ?? Chyba zasadniczo. Więc oszczędź sobie te gadki o moderatorze piracie.

W związku z powyższym :

kasacja jako OT

Może i to będzie OT, trudno.

Jak już wcześniej napisałem, zawiłości licencyjne niektórych programów mogą czasem przyprawić o bóle głowy, analiza - można czy nie można" jest bardzo trudna.

Fiesta napisał wcześniej, że ON STOSUJE na 9 komputerach w sieci, stąd moje zwrócenie uwagi.

Jeżeli to jest sieć osiedlowa, każdy z userów ma program zarejestrowany na siebie, to najprawdopodobniej zmienia postać rzeczy choć oczywiście zgodnie z tym co pisałem o zawiłościach jeżeli jest w licencji powiedziane, że nie można używać na sieci, jeżeli user ma zainstalowanego AVG i poprzez otoczenie sieciowe będzie próbował przejrzeć zasoby innego usera a w jakimś folderze znajdzie się wirus, to strażnik jego AVG powinien wyskoczyć z ostrzeżeniem, będzie to wtenczas użycie programu na sieci. I znów jak wtenczas należy to interpretować. Ja oczywiście w tym momencie przesadzam, bo jak sądzę większość komputerów domowych jest obecnie w ten czy w inny sposób do jakiejś sieci podpięta (nawet przez modem przecież) i nieporozumienia wprowadza niejasność tej licencji.

Podobnie jest z rozumieniem pojęcia niekomercyjna. Firmy udostępniające oprogramowanie darmowe często tej klauzuli używają nie precyzując co rozumieją przez to sformułowanie. Zresztą jego wyjaśnienie nie jest takie łatwe.

Przeważnie instalując oprogramowanie, w miejscu gdzie na ekranie pojawiają się długaśne zasady licencji na program to my w tym momencie klikamy od razu Dalej nie zagłębiając się w te treści. Szkoda, bo lektura niektórych licencji jest naprawdę interesująca. Czasem nawet zabawna. Swego czasu bardzo mnie rozbawiła licencja programu Ranish Partition Manager - polecam lekturę o biednych studentach.

Odnośnie samego AVG, to rzeczywiście jest to program niezły, pod warunkiem w miarę czestej aktualizacji bazy sygnatur. Zdarzało mi się, żę “puszczał” wirusy a dopiero po aktualizacji bazy (klilka dni nieakualizowanej) je wykrywał. Dotyczyło to głównie tych, bardzo szybko się rozprzestrzeniających. Po wyrobieniu sobie nawyku codziennej aktualizacji powinno być lepiej.

Jest jeszcze jedna zaleta. Z trzech chyba najbardziej znanych darmowych (dla prywatnego użytku) programów antywirusowych Avast, AVG, Antivir Personal (Free AV), to włąśnie AVG bez probelmu się instaluje na Windows 2000 Server i Windows 2003 Server. Mimo, że w FAQ 3.1 na stronie Grisoftu jest podane, że nie działa na wersjach serwerowych.

http://free.grisoft.com/freeweb.php/doc … /us/tpl/v5

Co prawda sprawdzałem jedynie na wersjach trial obu tych systemów ale jak sądzę powinno działać też na pełnych (tylko po co komu w domu pełny, serwerowy Windows bez podpięcia do sieci hihi).

Mam nadzieję, że te opinie (a o to chyba autorowi wątku chodziło) o programie przeważą w nieskasowaniu tego posta :-P.

ps. Mniej nerwów panowie. Pozdrawiam

Nie rozumiem - na temat i to … :smiley: