Avg i zapora systemowa windows

witam! po zainstalowaniu avg internet security wersji trial wszystko chodzi prawidłowo gdy odinstalowałem avg po okresie 30 dni nie moge włączyć zapory systemowej widows ani nie moge zainstalować innego antywirusa ponieważ obydwie te fukcje pokazuja że działają i raportują mimo odinstalowania całości.

Próbowałem różnych programów do czyszczenia rejestru i to tez nic nie pomaga (odkurzacz,regcure i inne).

Prosze o fachową pomoc z góry dziękuje.

Może spróbuj sprawdzić jakie to usługi działają w tle z tego pakietu. Zamknij je. I jeszcze raz przeskanuj rejestr.

jak mogę sprawdzic działanie pakietów

W menadżerze zadań zamknij usługi z tego pakietu. Nigdy się nie spotkałem z takim problemem po deinstalacji jakiegoś oprogramowania antywirusowego by później mieć problemy z instalacją nowego. Możliwe że pakiet AVG został źle odinstalowany i jakieś składniki siedzą jeszcze w systemie w autostarcie.

gdzie moge znaleść menedzera zadań

CTRL+ALT+DEL lub prawym przyciskiem myszy na pasku zadań (na tym dolnym pasku gdzie znajduje się przycisk START) -> procesy.

musisz znaleść wpisy w rejestrze i wykasować avg prawie zawsze zostawia po sobie taką niespodzianke

jeśli się nie myle musisz znaleść i wykasować te wpisy i powinno być ok

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VXD i w

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services

wszystko co ma w nazwie avg

Do czyszczenia rejestru używam bezpłatnego Free Windows Registry Repair , zawsze wyszukuje zbędne śmieci po odinstalowywanych programach. Wg mnie jest bardzo dobry i bezpłatny :slight_smile:

czy mógł by ktoś poprowadzić mnie krok po kroku jak wykasować spisy w rejetrze po avg

Skanujesz rejestr programem i co wynajdzie to wszystko usuwasz. Następnie restart kompa.

juz to zrobiłem odinstalowałem avg programem your unistaller 2008, przeskanowałem rejestr recgure i free windows registry repair i nadal problem pozostał bez zmian

Najwidoczniej istnieją jeszcze jakieś wpisy w rejestrze. Można by manualnie spróbować usuwać w regedit wszystkie wpisy dotyczące avg - jak inne nie pomaga. A sprawdzałeś jeszcze może czy istnieją katalogi avg w program files po usuniętym już avg ?. Jak są to spróbuj je usunąć. Czasami tak też jest że jak coś usuwasz to najczęsciej katalogi z jakimiś plikami pozostają jeszcze na dysku.

tez już usuwałem katalog z program files

START -> Uruchom -> regedit, następnie Edycja -> Znajdź (wpisać szukany tekst w tym przypadku AVG) i niech przeszukuje cały rejestr i to co znajdzie to usuwać. Po przeszukanie uruchomić kompa.

Start > uruchom > msconfig > usługi > zaznacz ‘’ Ukryj wszystkie usługi Micro$oft" odznacz wszystkie wpisy z avg, przejdź do uruchamianie i jak coś będzie do poodhaczaj wpisy avg, restart i wtedy spróbój a jak nie to zainstaluj avg i odinstaluj w trybie awaryjnym, moze pomoze :smiley:

czy żeby skorzystac z tych propozycji to musi byc odinstalowany avg czy może on pozostać

Michał1975 Zastosuj się do tego: http://www.avgpolska.pl/art,id,173.html