Avi do DVD

Wiem że ten temat był juz maglowany ale ja mam konkretny problem. Otóz posiadam avika 640 na 272 i chce go przekonwertowac do dvd. Probowalem juz wieloma programami. Winavi robi bledy i czasem w dvd pojawiaja sie jakies dziwne kwadraciki w aviku ich nie ma. Nero Vision odpada tez sa bledy. Chciałbym uzyc Ulead videostudio9. Przekonwertowałem nim ale sa jakies bledy - film idzie za szybko a co jakis czas sie na sekunde zatrzymuje - przycina. Ma ktos sprawdzona metode na konwersje avika do dvd za pomoca tego programu lub jakiegos innego? Bo przy wiekszosci konwersji film(dvd) idzie plynnie ale np. w jednym miejscu sie zatrzyma przytnie na sekunde i z filmu nici.

Pomóżcie kochani, bardzo Was proszę.

Tu znajdziesz kilka rozwiązań:

http://www.divx.howto.pl/index.php?modu … es&subid=2

Witam i pozdrawiam . Myślę że może tym , bardzo prosty i efekt dobry

http://amnezja.org/modules.php?name=New … &sid=10548

A videostudio 9? Nie wiem jaki ustawic transfer-bitrate pliku mpeg. Ile wystarczy 1500-7000? Przeciez on bedzie mial jakosc i tak pliku avi.

Jak chcesz przekonwertować AVI do DVD to co ma z tym wspólnego plik MPEG? DVD to pliki *.VOB i kilka innych mniejszych.

Przejrzyj te artykuły na stronie, do której podałem wcześniej linka. Jest tam opisanych kilka sposobów konwersji avi do dvd.

Też tak na początku myślałem. Ale w videostudio 9 i w kilku innych konwerterach tez najpierw robi mpeg a potem nagrywa sie dvd juz z vobami. I tu własnie pojawia sie moje pytanie jakie ustawic własciwosci tego mpeg-a?

Otóż DVD ma tyle wspólnego z mpeg, że DVD to właśnie mpeg. Nie ma znaczenia że na płycie są pliki z rozszerzeniami VOB lub innymi, bowiem w owych wobach jest właśnie mpeg. I bitrate ma tutaj kluczowe znaczenie, bo z bitratu wynika wielkość pliku wynikowego (np. przy zbyt dużym bitracie nie zmieści ci się materiał na płytę) oraz jakość. Najpierw trzeba cokolwiek wiedzieć o formacie DVD, żeby się autorytatywnie wypowieadać. Wczytaj się w swoje motto.