Avira AntiVir Personal vs. AOL Active Virus Shield

Tak się ostatnio zastanawiam, który z wyżej wymienionych programów jest lepszy,skuczniejszy/bardziej wydajny? AOL “na papierze” wygląda zachęcająco i rozważam migrację na niego, lecz obecnie używam AntiVira i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł, można powiedzieć, że bardzo się do niego przywiązałem :mrgreen: . Trudno mi osądzać, który jest lepszy. :?

Co wy myślicie na ten temat?

T eż się do AntiVir bardzo przywiązałem bo jest bardzo skuteczny i trudno mi wybrać inny AV , a o AOL nic nie wiem. 8) Zrób sobie obraz patrycji sytemu, dysku twardego Ghostem lub innym tego typu softem, a potem zainstaluj AOL i przetestuj go, jak będzie do niczego to przywróć utworzony wcześniej obraz Ghostem :slight_smile:

To po co chcesz zmieniać ??

Maiłem Aol-a i spisywał sie bdb. lecz gdy dowiedziałem sie co on może (podkresłam może ale nie musi) robic (wysyła informacje o moim komp. itp) zrezygnowałem i teraz siedze na F-Secure (gdy skonczy mi sie licencja przejde na Avira AntiVir)

AOL jest bardzo skuteczny (ma silnik i baze wirusów Kasperskiego)

ale zniechęca jego licencja :confused: )

Radze ci pozostać przy Avira AntiVir

Nie chcę zmieniać, tylko się pytam co lepsze, ot - tak sobie.

Najlepsza głowa :slight_smile:

Wacek elementem szpiegowskim adware w Aol jest toolbar którego nie musisz instalować wystarczy odchaczyć opcje przy instalacji .Nie wiem czemu tak demonizujecie ten program .Poczytaj sobie licencje np Avg free też jest tam mowa o wysylaniu info o tobie innym podmiotom zaprzyajznionym i praktycznie w kazdym programie free taki zapisek jest ale to nie jest dla ciebie nic niepokojącego .

To nie osznacza że ktoś ci przyjdzie i zrobi krzywde ,naprawde nic ci nie grozi co najwyżej dostaniesz maila z reklamą czegoś którego wyłapie antyspam na gmail wiec od razu wyląduje w koszu i tyle go zobaczysz …więc naprawde nie rozumiem waszego strachu … macie chyba jakąś manie że wszyscy was inwigilują …Spokojnie AVS AOL zostal zamieszczony na portalu DP ponieważ nie jest grozny dla użytkownika jest bezpieczny i jest swietna alternatywą .Jeszcze raz powtarzam takie zapiski sa w kazdym free antywirze i mało one znaczą … To tak jakbym plakal że liostonosz mi co tydzien wrzuca do skrzynki ulotki .Dajcie spokój ludzie nie ma co sie chować żyjemy w świecie wymiany informacji

Złączono Posta : 28.12.2006 (Czw) 19:16

a btw. windows też wysyła info o tobie co prawda anonimowe jak zapewnia ale skąd masz pewność ,moim zdaniem panikujecie

hmm. to może to, na poparcie, słusznych jednak zastrzeżeń, jakie przedstawił wacek4

Cóż, wnioski zostawiam ewentualnym użytkownikom.

Pozdrawiam

Udostępniony przez AOL darmowy program antywirusowy Active Virus Shield budzi poważne wątpliwości specjalistów od bezpieczeństwa. Wiele wskazuje na to że może być on wykorzystywany do zbierania danych o jego użytkownikach, które następnie mogą zostać wykorzystane w celach marketingowych.

Zastrzeżenia budzą przede wszystkim zapisy licencji użytkownika (End User License Agreement), które zezwalają firmie AOL gromadzić i udostępniać innym podmiotom informacje o użytkowniku i wykorzystywanym przez niego oprogramowaniu. Użytkownik zgadza się również na otrzymywanie ofertowych informacji e-mail

To jest oczko w oczko to co pisałem wyżej ,wysylanie reklam ,zbieranie informacji o programch któe używasz i co to dla mnie oznacza ? że inna firma dowie sie że używam przeglądarki K-meleon ,vs2005 ,office 2003 i co wyśle mi reklame prawdopodobnie email (Aol jeszcze z tego nie korzysta ) .Mam ci wkleić warunki licencji Avg free ?jest identyczna prawie ,troche inaczej ulożona chodzi o to że oni dają ci soft za free ale chcą zarabiac na reklamach no chyba że spodziewales sie że takie programy są tworzone i udostepniane bezinteresownie z milości dla uzytkowników . Jest napisane że budzi wątpliwości specjalistów czyli budzi wątpliwości kogoś niewiadomo kogo najpewniej konkurencji to są info typu coś ktoś odkrył że coś moim zdaniem zwykle bzdury netowe takie jak 2012 ,jakaś chmura chaosu itp Nic nikomu nie grozi ,a jesli grozi to powiedz co mi grozi oprócz reklam konkretnie i oprócz tego że w umowie jest podkreslone to ze nie jestes anonimowy (co powinno byc wiadome dla kazdego że w necie nie jestes anonimowe choćby po adresie Ip który zostawiasz na kazdej stronie) …czekam na odp

Najlepsze programy antywirusowe

Ten test jest z lutego,to prehistoria.

http://www.virus.gr/english/fullxml/default.asp?id=82&mnu=82

najnowszy test - wiarygodna i znana witryna ,zreszta nikogo nie powinien dziwić

Pamiętajcie tylko że w teście nie używa się Heurystyki!!

mialem Avire przez ponad rok potem przestal sciagać aktualizacje ,problem z tym softem jest taki że nie ma mozliwosci przedluzyc licencji po roku inaczej niz kupic ten produkt Inaczej jest np z avastem gdzie mozna przedluzac w nieskonczonosc .Poza tym dobry skaner tylko brak skanu poczty,spyware i to tyle .Takie moje odczucia

Złączono Posta : 28.12.2006 (Czw) 22:15

Jestem zadowolony i moge polecic kaspersky w platnej wersji tyle że potrzeba do bardziej komfortowej pracy z nim z 1gb ramu ,wtedy sie go tak nie czuje jak np przy 512

@ Galeon

Mylisz sie po prostu:

http://antivir-polska.info/forum/viewtopic.php?t=245

Tutaj też się mylisz :slight_smile:

laptop 512 ram i powiem ci szczerze że troche go muli kapersky,także

@Galeon.Miałeś AntiVira ponad rok i tak naprawdę niewiele o nim wiesz.

co do aviry to chyle czoła jednak masz racje ,niedopatrzylem