Avira AntiVir8 Premium ciągnie coś z internetu

Mam zainstalowany antywirus Avira 8 Premium. Do tej pory spisywał się znakomicie ale od jakiegoś czasu zauważyłem że coś mi nieustannie ssie i to pełną prędkościom z internetu.W ciągu godziny potrafi zassać kilkaset mega.Spradziłem w połączeniach firewalla Comodo i programu CfosSpeed że winowajcą jest Avira a konkretnie moduł webguard.Sprawdziłem folder Aviry i ma tylko 56 Mb.Mam pytanie czy takie zachowanie jest normalne a jeżeli nie to co z tym zrobić ?

Niekorzystam z Aviry, ale może jakieś aktualizacje ciągnie…

Aktualizacja może mieć kilka lub kilkanaście Mb ale nie kilkaset. A to ciągnie i ciągnie dopiero jak się zamknie port w firewallu to przestaje.

ciągnać może aktualizacje albo bazy wirusów, ale nie na takim poziomie

jeśli robi to moduł webguard, to znaczy, że jest albo niedopracowany, albo przeszukuje całą sieć na obecność wirusów :?

no w sumie to czemu nie

napisz do producenta, moze cođ poradza

Może to jakiś mechanizm skanera linków jak w AVG - skanuje do przodu wsystkie linkowane strony :wink:

Tak jest to moduł skanujący otwierane strony internetowe jeśli jest zbyt uciążliwy można go wyłączyć strażnik i tak sprawdza każdy otwierany i zapisywany plik.

nie wydaje mi się żeby to było standardowe zachowanie tego programu u mnie nie ma czegoś takiego

Hehe, to normalne nie przejmuj sie tym, tez mam Avire Premium, poprostu podczas sciagania i przegladania netu wszystko jest przepuszczane przez silnik webguard’a, stad mylnie interpretuja to zachowanie programy monitorujace korzystanie z sieci.

Sosen - a masz platna Avire czy Free? tylko platna Premium ma webguard’a, bardzo przydatna funkcja ^^

Cuda , u innych jest tylko u sosen86 nie ma :stuck_out_tongue:

beznazwynl4.th.png

no napewno program nic mi nie pobiera tak jak ktoś napisał. a akurat mam wersję premium jeszcze przez jakiś czas i ta usługa jest aktywna

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 18:09 został dopisany post przez sosen86

a monitorowanie sieci to nie jest ściąganie kilkuset mega dodatkowych danych

To na 2 raz cytuj wypowiedź do której się odnosisz. :roll:

Co do tego niby “ściągania” to nie jest to żadne ściąganie tylko firewall wykrywa po prostu aktywność modułu webguard w czasie pracy ,kiedyś na innym forum czytałem jak ktoś się martwił ,że Zone Alarm pokazuje ,że Guard Aviry cały czas coś ściąga :stuck_out_tongue: ,ale tak to jest jak początkujący siadają do kompa . :stuck_out_tongue: