Avira AntiVir8 Premium ciągnie coś z internetu

(Kaczotak) #1

Mam zainstalowany antywirus Avira 8 Premium. Do tej pory spisywał się znakomicie ale od jakiegoś czasu zauważyłem że coś mi nieustannie ssie i to pełną prędkościom z internetu.W ciągu godziny potrafi zassać kilkaset mega.Spradziłem w połączeniach firewalla Comodo i programu CfosSpeed że winowajcą jest Avira a konkretnie moduł webguard.Sprawdziłem folder Aviry i ma tylko 56 Mb.Mam pytanie czy takie zachowanie jest normalne a jeżeli nie to co z tym zrobić ?

(adam749) #2

Niekorzystam z Aviry, ale może jakieś aktualizacje ciągnie…

(Kaczotak) #3

Aktualizacja może mieć kilka lub kilkanaście Mb ale nie kilkaset. A to ciągnie i ciągnie dopiero jak się zamknie port w firewallu to przestaje.

(qasx) #4

ciągnać może aktualizacje albo bazy wirusów, ale nie na takim poziomie

jeśli robi to moduł webguard, to znaczy, że jest albo niedopracowany, albo przeszukuje całą sieć na obecność wirusów :?

no w sumie to czemu nie

napisz do producenta, moze cođ poradza

(adpawl) #5

Może to jakiś mechanizm skanera linków jak w AVG - skanuje do przodu wsystkie linkowane strony :wink:

(jan1) #6

Tak jest to moduł skanujący otwierane strony internetowe jeśli jest zbyt uciążliwy można go wyłączyć strażnik i tak sprawdza każdy otwierany i zapisywany plik.

(sosen86) #7

nie wydaje mi się żeby to było standardowe zachowanie tego programu u mnie nie ma czegoś takiego

(Creer84) #8

Hehe, to normalne nie przejmuj sie tym, tez mam Avire Premium, poprostu podczas sciagania i przegladania netu wszystko jest przepuszczane przez silnik webguard’a, stad mylnie interpretuja to zachowanie programy monitorujace korzystanie z sieci.

Sosen - a masz platna Avire czy Free? tylko platna Premium ma webguard’a, bardzo przydatna funkcja ^^

(StG 44) #9

Cuda , u innych jest tylko u sosen86 nie ma :stuck_out_tongue:

beznazwynl4.th.png

(sosen86) #10

no napewno program nic mi nie pobiera tak jak ktoś napisał. a akurat mam wersję premium jeszcze przez jakiś czas i ta usługa jest aktywna

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 18:09 został dopisany post przez sosen86

a monitorowanie sieci to nie jest ściąganie kilkuset mega dodatkowych danych

(StG 44) #11

To na 2 raz cytuj wypowiedź do której się odnosisz. :roll:

Co do tego niby “ściągania” to nie jest to żadne ściąganie tylko firewall wykrywa po prostu aktywność modułu webguard w czasie pracy ,kiedyś na innym forum czytałem jak ktoś się martwił ,że Zone Alarm pokazuje ,że Guard Aviry cały czas coś ściąga :stuck_out_tongue: ,ale tak to jest jak początkujący siadają do kompa . :stuck_out_tongue: