Avira i problem z transferem

Witam, mam pewien problem z Avirą Premium. Polega on na tym, że gdy używam aviry na moim łączu od neostrady (1MB/s), transfer waha mi się od 30 do 70 kb/s. Kiedy plik ściągnie się do ok. 80% transfer podskakuje do ok. 8 MB/s. Gdy odinstaluje Avirę wszystko wraca do normy i transfer mam po 128 kb/s. Szukałem trochę po necie oraz w ustawieniach antyvirusa, ale niestety nic nie znalazłem.

Jeżeli ktoś już kiedyś spotkał się z takim problemem, to proszę o jakieś porady. Z góry dzięki.

nie mam aviry premium ;p ale myślę że musisz w ustawieniach spywere odblokować “ściągacza” lub port jaki ma zarezerwowany jeśli masz router.

http://forum.antivir-polska.info/thread-477-page-1.html

Dzięki za odpowiedzi, ale sam to rozgryzłem. Poszperałem trochę w ustawieniach i transfer wrócił do normy.

Dla ludzi, którzy borykają się z takim samym problemem to powiem, że u mnie wystarczyło w głównym oknie aviry wcisnąć F8, zaznaczyć expert mode, w rozwijanym menu przejść do scan i zmienić z “use smart extensions” na “all files”. Następnie z rozwijanego menu wybrać “web guard” i wybrać tryb automatyczny, poniżej przejść do scan i również wybrać tryb automatyczny.