Avira Internet Security 2012 odinstalowanie jak?

Witajcie,

potrzebuję odinstalować Avirę jw. Nie ma jej w spisie dodaj/usuń programy, nie wiem więc jak ją mam usunąć.

Mam narzędzie do usuwania pozostałości po Avirze /avira registry cleaner/, ale najpierw muszę się dobrać do samej Aviry, nie wiem kompletnie jak się za to zabrać.

Proszę o sprawdzone porady.

  • Witam. Jeżeli nie ma jej w dodaj/usuń programy, to wejdź w Program Files, albo w katalog Windows ( zależy, gdzie się instalowała ),

znajdź katalog z nazwą anty wirusa, i spróbuj ręcznie uruchomić plik instalacyjny/usuwający program Avira :slight_smile:

Zamknij najpierw anty wirusa, i potem odinstaluj. Sprawdź, czy po odinstalowaniu nie zostały jakieś katalogi.

Jeśli tak, to usuń wszystko ręcznie do kosza, i opróżnij kosz. - Ja tak robiłem z programami, które nie chciały, albo nie mogły się odinstalować,

przez dodaj/usuń programy. Lub spróbuj programy typu Total Remover. Pozdrawiam.

Hej,

:arrow: A w folderze programu nie ma przypadkiem pliku uninstal.exe?

:arrow: Próbowałeś ponownie uruchomić program instalacyjny? Może pojawią się w nim do wyboru przy rozpoczęciu instalacji opcje Modyfikacji bądź usunięcia programu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Sam wczoraj usuwałem Avirę (mój temat jest parę postów niżej) i doradzono mi, abym uruchomił instalator i naprawił. Rzeczywiście, ściągnąłem instalator, uruchomiłem i nawet nie musiałem naprawiać, miałem do wyboru trzy opcje, w tym ostatnią było Remove… wybrałem to, kliknąłem Next… i wszystko poszło dalej samo… :wink:

dziękuję wam, zrobiłem cos nie tak, zanim zdążyliście napisać.

odinstalowałem w jakiś sposób plik z folderu aviry, avira niby zniknęła, nie ma jej w zasobniku, nie działa, ale są pozostałości.

Natomiast przez ten ruch nie mogę odbierać poczty poprzez windows live mail - błąd łączy 11003, również nie działa przeglądarka google chrome, pisze z internet explorer :?

  1. Może spróbuj przywrócić system i spróbować usunąć jedną z podanych wyżej metod?

  2. Może trzeba użyć narzędzia Avira AntiVir Removal Tool?

  1. Przywróc system do stanu przed usunięciem

  2. Wpisz w google deinstalator avira i pobierz programik

  3. uruchom deinstalator i odinstaluj avirę

dziękuję Wam za dobre chęci, jak już wspomniałem, problem naprawiłem poprzez ponowną instalację aviry i jej usunięcie z pliku instalacyjnego.

Inne opcje, opisane przez Was powyżej, nie wchodziły w grę, ani przywracanie systemu, ani nic innego.

Pozdrawiam

Hej,

Widocznie niektóre programy tak mają, że aby je odinstalować, trzeba posłużyć się plikiem instalacyjnym i dopiero z niego uruchomić proces usunięcia. Pierwszym symptomem konieczności takiego dziania jest brak wpisu programu w aplecie panelu sterowania Dodaj/Usuń Programy, brak linku do deinstalatora w folderze programu w menu start oraz brak pliku unistal.exe w folderach programu. :slight_smile:

Jakie chęci - przecież pisałem Ci o tym w moim pierwszym poście. [-X

Pozdrawiam,

Dimatheus