Avira - tryb skanowania jako administrator, do czego to?

Mam windows 7 starter i avira włśanie wykryła wirusa na pewnej stronie

log z aviry o wirusie:

Na monicie aviry który wyskoczył po wejściu na zarażoną strone (na której wyskoczył jakiś programik… który chciał sie zainstalować) kliknąłem “remove” Ale nie wiem w jakim trybie teraz (doraźnie) lepiej przeskanować system bo jest normalnie, lupka (przycisk skanu) i lupka ze znaczkiem administratora. Do czego ten drugi tryb skanu (jako admin) i jaki tryb uskutecznic w moim przypadku i na codzień

[CZYSZCZENIE LOKALIZACJI TYMCZASOWYCH](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 51#entry51) - użyj TFC - Temp File Cleaner by OldTimer.

W razie dalszych problemów pokaż logi z OTL.

Pozdrawiam.

no ok a pkt. przywracania systemu wcześniej wyczyścic czy to na koniec, po zapodaniu logów otl a teraz użycie najpierw tego TFC? i (jak wiesz) jaki skan aviry uskutecznić?

Przeczyść lokalizacje tymczasowe, jeżeli dalej będą problemy to pokaż logi OTL. Czyszczenie punktów przywracania też możesz wykonać po przeczyszczeniu lokalizacji tymczasowych.

Ok. biore sie za cwaniaczka 8) . Logi z otla później tutaj dać czy inny temat do tego stworzyć?

mozesz też po tym co podał kolega adam9870

wykonać skanowanie np.tym skanerem

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na … ne_Scanner

ponownie ja, użyłem programu, ale mam jedno pytanie o usunał tam cos ponad 100 mb smieci ale u góry w okienku programu pisało

(przetumaczone przez google translate)

Zatem CZY TO:

1 oznaczało ze powinienem był uruchomić progsa jako admin z menu kontekstowego o czym nie było wspomniane na fixit a zatem poinienem powtórzyć czyszczenie z w/w opcją. Czy

2 chodziło o to by moje konto miało uprawnienia admina a zdaje mi sie ze ma bo pisze w panelu ster. pod nazwą mojego konta administrator a zatem mogę przejść do kroku następnego, czyszczenie pkt. przywracania?

Ten komunikat jest zawsze wyświetlany. Możesz przejść do czyszczenia pkt. przywracania. W razie dalszych problemów, przedstaw logi z OTL.

przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware.

To tylko skaner (nie program antywirusowy, który na bieżąco monitoruje system), możesz go sobie zostawić i w razie potrzeby skanować system.

Okej

Po wykryciu zagrożenia, gdy klikniesz “Remove”, Avira doraźnie sama skanuje co trzeba, więc nic nie musisz robić. Przycisk skanowania “jako administrator” ukazuje się tylko w Windowsie 7 i tylko administratorowi, i z niego należy korzystać, także “na codzień”.

Przystepuję do akcji :wink:

Aha czyli w przypadku windows 7 zawsze obojętnie podczas jakiegokolwiek nawet profilaktycznego skanu nalezy skan9owac trybem admina ?

Tak. Jeśli tylko ten przycisk się ukaże.

eh a ja zawsze skanowałem na “siodemce” normalnie :smiley: Wiem już że avira nie potrzebuje skanu po wykryciu wirusa ale przeskanuje netbooka avirą w trybie admina zaraz po mbamie od tak to ku czystej ciekawości, później wrzucę chyba w osobnym temacie logi na forum :slight_smile:

PS mam nadzieje ze “ręczne” skanowanie avirą po wykryciu wirusa nie jest konieczne nawet jak nie ma ak toolbara (od tak pytanie)

Nie jest. Avira po wykryciu poważnego zagrożenia wykonuje sama potrzebne skanowanie istotnych obszarów systemu, po którym z reguły poleca zrestartowanie komputera (ważne!).

a co jeśli mi avira mi tego nie zaproponowała? samemu zrobić akcje ponownego uruchomienia kompa? I bo wcześniej nie dopytałem. W przypadku visty skanujemy też jako admin tj na windzie 7 a w przypadku xp normalnie?

Nie trzeba!

Tak. We Viście, jak w Windowsie 7. W XP-ku normalnie, chyba że pojawi się przycisk “jako admin”, ale raczej nie pojawia się.

PS. Pojawiła się nowa wersja Aviry. Pobrać można tu: http://www.majorgeeks.com/download955.html?2012-09-10

Instalacja przez nadinstalowanie na istniejącą w komputerze wersję. W oknienku wyboru podczas instalacji należy wybrać pozycję " Repair" (ważne!). Poprzednia konfiguracja programu pozostanie nienaruszona. Ewentualną reklamę w tray’u po prostu zamknij.

a odnośnie skanu to czy to nie jest tak ze skanowanie jako admin jest dla kogoś kto używa konta gościa i chce przeskanować cały komputer a jak ktoś tj ja ma konto jako admin powinien normalnie Ostatnie pytanie bo już bede zapodawał logi niebawem na forum, ale je zapodam w nowym topicu a wiec. Czy avirę instalujemy w win 7/vista jako admin z menu kontext czy normalnie?

Normalnie!

Nie, ponieważ “gość” nie zobaczy czynnego przycisku “jako admin”. Dla gościa przycisk będzie “wycieniony” lub w ogóle niewidoczny.