Avira - tryb skanowania jako administrator, do czego to?

(Chateau de Jabol) #1

Mam windows 7 starter i avira włśanie wykryła wirusa na pewnej stronie

log z aviry o wirusie:

Na monicie aviry który wyskoczył po wejściu na zarażoną strone (na której wyskoczył jakiś programik.. który chciał sie zainstalować) kliknąłem "remove" Ale nie wiem w jakim trybie teraz (doraźnie) lepiej przeskanować system bo jest normalnie, lupka (przycisk skanu) i lupka ze znaczkiem administratora. Do czego ten drugi tryb skanu (jako admin) i jaki tryb uskutecznic w moim przypadku i na codzień

(adam9870) #2

[CZYSZCZENIE LOKALIZACJI TYMCZASOWYCH](http://www.fixitpc.pl/topic/5-dezynfekcja-kroki-finalizujace-temat/page p 51#entry51) - użyj TFC - Temp File Cleaner by OldTimer.

W razie dalszych problemów pokaż logi z OTL.

Pozdrawiam.

(Chateau de Jabol) #3

no ok a pkt. przywracania systemu wcześniej wyczyścic czy to na koniec, po zapodaniu logów otl a teraz użycie najpierw tego TFC? i (jak wiesz) jaki skan aviry uskutecznić?

(adam9870) #4

Przeczyść lokalizacje tymczasowe, jeżeli dalej będą problemy to pokaż logi OTL. Czyszczenie punktów przywracania też możesz wykonać po przeczyszczeniu lokalizacji tymczasowych.

(Chateau de Jabol) #5

Ok. biore sie za cwaniaczka 8) . Logi z otla później tutaj dać czy inny temat do tego stworzyć?

(Atronics) #6

mozesz też po tym co podał kolega adam9870

wykonać skanowanie np.tym skanerem

http://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_na ... ne_Scanner

(Chateau de Jabol) #7

ponownie ja, użyłem programu, ale mam jedno pytanie o usunał tam cos ponad 100 mb smieci ale u góry w okienku programu pisało

(przetumaczone przez google translate)

Zatem CZY TO:

1 oznaczało ze powinienem był uruchomić progsa jako admin z menu kontekstowego o czym nie było wspomniane na fixit a zatem poinienem powtórzyć czyszczenie z w/w opcją. Czy

2 chodziło o to by moje konto miało uprawnienia admina a zdaje mi sie ze ma bo pisze w panelu ster. pod nazwą mojego konta administrator a zatem mogę przejść do kroku następnego, czyszczenie pkt. przywracania?

(adam9870) #8

Ten komunikat jest zawsze wyświetlany. Możesz przejść do czyszczenia pkt. przywracania. W razie dalszych problemów, przedstaw logi z OTL.

przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware.

To tylko skaner (nie program antywirusowy, który na bieżąco monitoruje system), możesz go sobie zostawić i w razie potrzeby skanować system.

(Chateau de Jabol) #9

Okej

(system) #10

Po wykryciu zagrożenia, gdy klikniesz "Remove", Avira doraźnie sama skanuje co trzeba, więc nic nie musisz robić. Przycisk skanowania "jako administrator" ukazuje się tylko w Windowsie 7 i tylko administratorowi, i z niego należy korzystać, także "na codzień".

(Chateau de Jabol) #11

Przystepuję do akcji :wink:

Aha czyli w przypadku windows 7 zawsze obojętnie podczas jakiegokolwiek nawet profilaktycznego skanu nalezy skan9owac trybem admina ?

(system) #12

Tak. Jeśli tylko ten przycisk się ukaże.

(Chateau de Jabol) #13

eh a ja zawsze skanowałem na "siodemce" normalnie :smiley: Wiem już że avira nie potrzebuje skanu po wykryciu wirusa ale przeskanuje netbooka avirą w trybie admina zaraz po mbamie od tak to ku czystej ciekawości, później wrzucę chyba w osobnym temacie logi na forum :slight_smile:

PS mam nadzieje ze "ręczne" skanowanie avirą po wykryciu wirusa nie jest konieczne nawet jak nie ma ak toolbara (od tak pytanie)

(system) #14

Nie jest. Avira po wykryciu poważnego zagrożenia wykonuje sama potrzebne skanowanie istotnych obszarów systemu, po którym z reguły poleca zrestartowanie komputera (ważne!).

(Chateau de Jabol) #15

a co jeśli mi avira mi tego nie zaproponowała? samemu zrobić akcje ponownego uruchomienia kompa? I bo wcześniej nie dopytałem. W przypadku visty skanujemy też jako admin tj na windzie 7 a w przypadku xp normalnie?

(system) #16

Nie trzeba!

Tak. We Viście, jak w Windowsie 7. W XP-ku normalnie, chyba że pojawi się przycisk "jako admin", ale raczej nie pojawia się.

PS. Pojawiła się nowa wersja Aviry. Pobrać można tu: http://www.majorgeeks.com/download955.html?2012-09-10

Instalacja przez nadinstalowanie na istniejącą w komputerze wersję. W oknienku wyboru podczas instalacji należy wybrać pozycję " Repair" (ważne!). Poprzednia konfiguracja programu pozostanie nienaruszona. Ewentualną reklamę w tray'u po prostu zamknij.

(Chateau de Jabol) #17

a odnośnie skanu to czy to nie jest tak ze skanowanie jako admin jest dla kogoś kto używa konta gościa i chce przeskanować cały komputer a jak ktoś tj ja ma konto jako admin powinien normalnie Ostatnie pytanie bo już bede zapodawał logi niebawem na forum, ale je zapodam w nowym topicu a wiec. Czy avirę instalujemy w win 7/vista jako admin z menu kontext czy normalnie?

(system) #18

Normalnie!

Nie, ponieważ "gość" nie zobaczy czynnego przycisku "jako admin". Dla gościa przycisk będzie "wycieniony" lub w ogóle niewidoczny.