Awaria dysku Seagate

Witam

Zdaje się że mój dysk kończy żywot ostatnio w pewnym momencie zawiesił się system po czym po restarcie już laptop nie widział dysku. Laptop Acer 5738g z nim jest raczej wszystko w porządku bo po wymianie dysku chodzi normalnie. Zepsuty dysk to Seagate ST9320325AS Po podłączeniu zasilania do dysku talerz się kręci ale wydaje dziwny odgłos jakby o coś tarł i jakoś nienaturalnie chrumka w Seatools nie przechodzi żadnych testów Long Generic wyświetla komunikat błędu : 6C9AC2A4

Serial number not detected, SeaTools did fail the drive Czy istnieje jeszcze jakaś szansa na uratowanie go ?

pozdrawiam i proszę o pomoc

realzolw

Jak już głowica “chrumka” to nie ma szans chyba, że się mylę.

Chyba rzeczywiście to koniec teraz juz nie chrumka ale pika co ok 3 s :frowning:

Dodane 26.08.2013 (Pn) 14:45

Chyba rzeczywiście to koniec teraz juz nie chrumka ale pika co ok 3 s :frowning:

Dodane 27.08.2013 (Wt) 14:15

taka mała sekcja zwłok rozkręciłem dziada rzeczywiście jakoś powoli się kręci po czym zwalnia zaczyna wydawać dziwne dźwięki i się zatrzymuje po odłączeniu i podłączeniu zasilania sytuacja się powtarza

tak ze chyba skończył swój cykl życia i moje dane poszły … krotko mówiąc mam kilka dysków 3,5 calowych chodzących ponad 7 lat a mających już ponad 10 i normalnie funkcjonują wychodzi na to ze trafiłem na słaby egzemplarz bo chodził niecałe 4 :confused: