Awaria klawiatury/płyty - procesor, czy DMA czy coś innego?

Mam takie oto problem. Wczoraj było wymieniane chłodzenie na procesorze. Podczas wymieniania, przy wyjęciu radiatora przykleił się do niego procesor i został wyjęty razem z nim (bez odblowkowania nóżki prawdopodobnie). Jakimś sposobem został odklejony od radiatora, włożony ponownie, założono nowe chłodzenie i włączono komputer. Wyskoczył taki oto komunikat

Keyboard Interface Error

Please press F1 to resume (coś takiego).

Potem w miarę normalnie się odpala i działa myszka, komputer tylko klawiatura nie. Po paru restartach i prób klaiwatur na PS/2 i USB nic się nie zmieniło.

Dziś zostało powierzone mi zadanie naprawy. Zacząłem od ustalenia jaki BIOS. Wyszło, że AMI. Potem wsłuchiwałem się w sygnały. Raz były 3 krótkie dwa długie (albo 3 krótkie, jeden długi i następnie jeszcze raz długi), drugi raz 3 długie. Zmieniłem kość pamięci. Nie pomogło. Zwarłem zworkę CMOS, nie pomogło. Co jeszcze mogę zrobić? Co może być przyczną problemu?

Ja rozważam dwie sytuacje:

Albo uszkodzeniu uległa któraś z nóżek procesora przy wczorej wymianie, albo nie wytrzymał zasilacz/wadliwe było chłodzenie, co spowodowało zwarcie i w efekcie uległ uszkodzeniu kontroler DMA/port. Dodam, ze obecnie zamontowane jest stare chłodzenie.

Sprzęt:

Płyta: MSI K9AGM2

Procesor: AMD Athlon 64 X2 2600Mhz 5000+

Zasilacz: Take Me 400W

RAM: wcześniej GoodRAM 800Mhz, teraz Micron Technology 512 MHz.

Licze na Waszą pomoc, z góry dziękuję.

Jak nie działa klawiatura na ps2 to może przepalił sie bezpiecznik od klawiatury. A pika w biosie pewnie dlatego bo nie może znaleźć klawiatury.

Port do klawiatury znajduje się w chipsecie połódniowym a nie w procesorze.

Pamięć:

?

A inne na ps2? Ten zasilacz też dobry xD. Może go zmień na czas wykrywania usterki.

Już dawno po ptokach panowie archelodzy. Został oddany do serwisu po różnych dziwnych rzeczach z nim robionych (zworki, baterie, różne klawiatury itp. itd.), po czy po 20 minutach zaczął działać. Podejrzewam, że wgrali jakiś firmware do tego bardziewnego BIOSu MSI.