Awaria komputera - Płyta lub Zasilacz + kupno

Konfiguracja :

Płyta Gigabyte GA-EP45-UD3LR

Procesor Core2Duo E8400

Ram OCZ Reaper 2x2GB DDR2

Grafa EVGA 9800GTX

Dysk Seagate 500GB 32/32MB

Zasilacz Corsair ATX 620W (CMPSU-620HXEU)

Obudowa NXTZ Apollo Silver (dobrze wentylowana + na procku Scythe Mugen)

Pyt.1 Witam, mam problem z komputerem, otóż od jakiegoś czasu zaczął się sam z siebie restartować (nie było żadnego błędu Windows), choć postanowiłem postawić system na nowo, niestety dało to efekt na 1 dzień - myślę że to przypadek.

Aktualnie to komputer sobie działa, działa i nagle bęc, restart, tyle że jak już próbuje się włączyć to mu to nie idzie (cały czas cyka, załączając i odłączając napięcie - wiecie, zaczynają się kręcić wiatraczki i przestają). Niestety, komputer nie pokazuje nawet początkowej reklamy Gigabyte podczas tego cykania, więc bios się nawet nie włącza.

Pomaga wtedy odłączenie zasilania na zasilaczu, odczekaniu chwili i włączeniu go, ale ile to tak można. :lol:

Wydaje mi się, że coś się stało z płytą - zresztą i tak mi się nigdy nie podobała - wołałem już swoją MSI P35 Neo2FIR - ale też padła…

Oddałem komputer do komputronika (tam był brany), ale choć go składałem z poszczególnych części, złożyli mi go jako zestaw (gwara na całość 24miechy), lecz z rozpiski gwarancji na poszczególne elementy wynika, że niektóre rzeczy miały gwarę na 12 a inne nawet na 60 miechów. Komputer brałem na początku lipca 2008 roku, więc już większość i tak przeminęła, lecz RAM OCZ czy właśnie mój zasilacz Corsair ATX 620W (CMPSU-620HXEU) ma gwarę na 60 miechów. Problem się robi tutaj, gdyż jako że jest wzięty jako zestaw mam tylko gwarancję 24 miechy na zestaw, a nie jeszcze na poszczególne części u producenta - tak mi powiedziano w komputroniku.

Jedynie na co mam gwarancję, to na płytę Gigabyte GA-EP45-UD3LR (moja MSI uległa zniszczeniu w 2010) - tak więc od daty wymiany gwarancyjnej na Gigabyte mam jeszcze 36 miechów - na płytę się łapię.

Pyt.2 Może ktoś się orientuje jak to w końcu jest z tymi gwarancjami, bo jeśli się okaże wina zasilacza to nie zbyt chcę mi się kupować nowy zasilacz.

Pyt.3 Jeśli okazało by się, że muszę kupić nowy zasilacz, to czy wystarczy mi jednak 600W?

Myślałem nad :

COOLERMASTER GX-650W

OCZ StealthXStream 2 600W

Tak, są to zasilacze niemodularne, ale jako że mam sporo miejsca w obudowie (zwłaszcza za zasilaczem a pomiędzy napędem DVD) nie przeszkadza mi to, 2 powód to fundusze…

Pozdrawiam i przepraszam za tak napisanie tego wszystkiego. :x

Zasilacz to bym tobie proponował ten

http://www.ceneo.pl/11379165?se=Fz-2bAZ … 3godnX37FQ

a jeśli chodzi o ten zestaw złożony przez sklep to gwarancje masz na zestaw nie na podzespoły czyli gwarancja jest na 24 miesiące

a Masz gwarancję rozpisaną na zestaw czy na poszczególne części ???

jeśli na zestaw to nic nie zrobisz jeśli na poszczególne części osobno to brać tą gwarancję część w rękę i do komputronika

Właśnie mam druk z zakupu jako zestaw, ale mam osobny druk z wykazem gwarancji na dane części - więc nie wiem jak to odbierać… :?

Więc skoro nie ma gwarancji na poszczególne części gdy bierze się zestaw, to po kiego groma dali mi wykaz??

No, no ten XFX też fajny, tylko czemu 550W? Nie będzie za mało?

Taaa… od razu trzeba zasilacz 1500W + elektrownia obok domu :stuck_out_tongue:

Ten zasilacz będzie się nudził przy twoim configu :slight_smile:

Co do gwarancji to po prostu zadzwoń do komputronika lub napisz :smiley:

Już się wszystko wyjaśniło - nie uwierzycie. :lol:

Problemem jest obudowa, a dokładniej włącznik oraz przycisk reset… :evil:

Co do gwarancji, okazało się jednak, że miałem gwarancję i na zestaw (2 lata) jak i na poszczególne części - dlatego dostałem rozpiskę.

:slight_smile:

Temat do zamknięcia, pozdrawiam i dziękuję za pomoc. 8)