Awaria komputera

Witam,moglibycie mi pomoc w jednej sprawie.Własnie przed chwilą skończyłęm grac i wyłączyłęm komputer.Po 30 minutach chcialem wlaczyc komputer i poprostu nie działa11 :o wciskam przycisk który włącza komputer i nic :? zero reakcji.Moze wiecie o co chodzi mniejwięcej :evil: Teraz pisze z laptopa taty.

Wiatraczki chodzą? Diody się palą? Słychać może jakieś dźwięki po naciśnięciu power’a?

Na początek posprawdzaj wszystkie styki i po przeczyszczaj je, jak dalej nic nawet się nie uruchomi BIOS całkiem możliwe że zasilacz wysiadł, ale dla pewności zanieść komuś do spr.

wogole.nic,nie chce sie wlaczyc,jakby prad nie dochodzil,mysle ze zasilacz wysiadl.

wszystko sprawdzilem i nic.Co mam zrobic :shock: Kupic nowy zasilacz?co o tym myslicie

Tak od razu kupować to nie ale spr. inną zasiłkę w swoim kompie.

Po pierwsze bez paniki - ten komp, na którym teraz jestem ma już z osiem lat i tendencje do nie włączania się co drugi raz. Dawniej (jak o kompach wiedziałem null) radziłem sobie kopniakiem w obudowę (xP), teraz zwykle pomaga wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczek w płytę główną xP.

Jaki masz sprzęt (zasiłka - marka, moc i reszta sprzęciochu też).

ee sprzętu za bardzo nie pamiętam:P bo tamten komp nie działa :evil: to mam wyczyscic wszystkie wtyczki? ale działał normalnie komp.wyłączyłem go a potem sie nie wlączył.zero reakcji,wiatraki stoją [-X

Pierwsze co najważniejsze wyczyść wnętrze z kurzu przez tyle lat na pewno go się nagromadziło, potem pożycz od kogoś sprawny zasilacz czy nan nim odpali, jak nie to płyta możliwe że siadła, u znajomego przez to że nie czyścił przez lata wnetrza z kurzu spaliła się płyta główna, ale u ciebie spróbuj wpierw podłączyć inny zasilacz.

co pisze na zasilaczu? chodzi o jakąś firmę lub logo…