Awaria komputera

(Zielin(-_-)) #1

Witam,moglibycie mi pomoc w jednej sprawie.Własnie przed chwilą skończyłęm grac i wyłączyłęm komputer.Po 30 minutach chcialem wlaczyc komputer i poprostu nie działa11 :o wciskam przycisk który włącza komputer i nic :? zero reakcji.Moze wiecie o co chodzi mniejwięcej :evil: Teraz pisze z laptopa taty.

(george32801) #2

Wiatraczki chodzą? Diody się palą? Słychać może jakieś dźwięki po naciśnięciu power'a?

(kukacz) #3

Na początek posprawdzaj wszystkie styki i po przeczyszczaj je, jak dalej nic nawet się nie uruchomi BIOS całkiem możliwe że zasilacz wysiadł, ale dla pewności zanieść komuś do spr.

(Zielin(-_-)) #4

wogole.nic,nie chce sie wlaczyc,jakby prad nie dochodzil,mysle ze zasilacz wysiadl.

(Zielin(-_-)) #5

wszystko sprawdzilem i nic.Co mam zrobic :shock: Kupic nowy zasilacz?co o tym myslicie

(Maniekz1985) #6

Tak od razu kupować to nie ale spr. inną zasiłkę w swoim kompie.

(Mm Urbanek) #7

Po pierwsze bez paniki - ten komp, na którym teraz jestem ma już z osiem lat i tendencje do nie włączania się co drugi raz. Dawniej (jak o kompach wiedziałem null) radziłem sobie kopniakiem w obudowę (xP), teraz zwykle pomaga wyciągnięcie i ponowne włożenie wtyczek w płytę główną xP.

Jaki masz sprzęt (zasiłka - marka, moc i reszta sprzęciochu też).

(Zielin(-_-)) #8

ee sprzętu za bardzo nie pamiętam:P bo tamten komp nie działa :evil: to mam wyczyscic wszystkie wtyczki? ale działał normalnie komp.wyłączyłem go a potem sie nie wlączył.zero reakcji,wiatraki stoją [-X

(kukacz) #9

Pierwsze co najważniejsze wyczyść wnętrze z kurzu przez tyle lat na pewno go się nagromadziło, potem pożycz od kogoś sprawny zasilacz czy nan nim odpali, jak nie to płyta możliwe że siadła, u znajomego przez to że nie czyścił przez lata wnetrza z kurzu spaliła się płyta główna, ale u ciebie spróbuj wpierw podłączyć inny zasilacz.

(klopas) #10

co pisze na zasilaczu? chodzi o jakąś firmę lub logo...