Awaria matrycy

(Mm Urbanek) #1

W moje ręce trafił niewielki laptop Gateway W340UA (taaak... Gateway), należący do współlokatorki - zakupiony na Allegro, sprowadzony zapewne z Ameryki, sądząc chociażby po wtyczce do zasilacza. Zakupu dokonano niecały miesiąc temu, do dnia dzisiejszego uruchamiany był zaledwie trzy razy.

I teraz - wczorajszego dnia siedziałem z przy stole, na którym leżał tenże działający laptop (konfigurowałem połączenie sieciowe).

W pewnym momencie (akurat nie podejmowałem żadnej akcji, nawet go nie dotykałem) jego ekran po prostu zgasł. Nie było to jednak automatyczne wygaszenie ekranu - ekran zgasł i żadna moc nie chciała z powrotem przywrócić go do działania. Na nic wyciąganie baterii, awaryjne wyłączanie lapka - ekran przestał działać na dobre.

I teraz moje pytanie - co takiego mogło się stać? Problem z matrycą, przewodami źródłowymi?

Jeśli jakichś informacji brakuje, proszę o post - doinformuję :).

(system) #2

Czy ten amerykański zasilacz jest przystosowany do europejskiej sieci ~ 230V/50Hz ?

(Gregorsi) #3

Sprzęt uruchamia się a matryca nie świeci?

Podłącz monitor zewnętrzny (jeżeli jest gdzie).

Weź lapa pod światło może się coś jednak wyświetla tyle że lampa zgasła.

(Mm Urbanek) #4

Tak, zasilacz jest dostosowany do europejskiej sieci, a na wtyczce rzecz jasna przejściówka.

@up - dokładnie tak, nie świeci, choć w ciemności da się zaobserwować, że przez ułamek sekundy po włączeniu mruga jednokrotnie.

W tej chwili n ie mam go w swoim zasięgu, ale jestem prawie pewien że patrzyłem pod wszystkimi możliwymi kątami i rodzajami oświetlenia i nic nie było widoczne.