Awaria monitora/grafiki

Witam. Mam problem z monitorem jakiś czas temu zaczęło mi dziać się coś dziwnego z monitorem- z prawej strony ekrany pojawiały się białe linie do polowy ekranu ale przestawały, po po 3 dniach nagle pojawiło się to: http://img136.imageshack.us/img136/2204/zdjcie017i.jpg (sry za jakość) i tak już zostało. Da rade coś jeszcze z nim zrobić?;/

HEJ

Mi to wygląda na problem z kartą graficzną spróbuj podłączyć monitor pod zintegrowana grafike i zobacz co sie stanie . a jak nie to pożycz od kogoś karte graficzną i zobacz jakie będą rezultaty jak obraz bedzie normalny to znak że karta padła , istnieje tez możliwośc że monitor poprostu sie "wylał’

Może być wiele przyczyn!

Począwszy od przegrzewania się karty graficznej, złe sterowniki, po psuty monitor, uszkodzony kabel itd itp. :wink:

Napisz kiedy to Ci się dzieje? W jakim momencie.

Po drugie, tak jak kolega wyżej napisał, pożycz od kogoś kartę graficznę i sprawdź jak wtedy będzie się monitor zachowywał.

Odrazu po odpaleniu systemu. Podlaczylem inny monitor i wszystko dziala normalnie, pod tymi samymi kablami jest podlaczony

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Skoro tak to prawdopodobnie grafika zsiadła!

Pożycz kogoś grafę i sprawdź dla pewności czy to grafa. Jeśli się potwierdzi to będzie trzeba kupić nowy grafę.

Wniosek jest jednoznaczny.

Wysiadł układ konwersji obrazu.

No na logikę jak tak myślę to mi się zdaje że to monitor wysiadł, a wy piszecie o grafice :?

To że się wylał odpada, bo te artefakty by się nie przemieszczały, chyba że rzucałeś nim po pokoju czy coś w tym stylu. :slight_smile:

Kable też są całe, oddaj go na gwarancje albo kup inny, lepszy! Bo z tego co mi się zdaje to jest jakiś monitor no-name, ale to mi się zdaje bo zdjęcie jest niedokładne :slight_smile: Podaj nazwę i model tego monitora.

Ahaa, dodałeś że od razu po opaleniu systemu, czyli czyli że POST przechodzi ładnie bez artefaktów? W takim przypadku to może być wina grafiki, ale nic pewnego.

Rzeczywiście - moja wina, źle doczytałem.

Jednoznacznie monitor padał.

Odrazu przy wyjsciu z uspienia. TO nie jest no name ;p Acer AL1715

Czyli że padł monitor. Oddaj na gwarancje, albo kup inny.

Do serwisu nie oddawałbym bo pewnie będą chcieli grube pieniądze.