Awaria monitora/grafiki

(Machalski1) #1

Witam. Mam problem z monitorem jakiś czas temu zaczęło mi dziać się coś dziwnego z monitorem- z prawej strony ekrany pojawiały się białe linie do polowy ekranu ale przestawały, po po 3 dniach nagle pojawiło się to: http://img136.imageshack.us/img136/2204/zdjcie017i.jpg (sry za jakość) i tak już zostało. Da rade coś jeszcze z nim zrobić?;/

(Marcin650) #2

HEJ

Mi to wygląda na problem z kartą graficzną spróbuj podłączyć monitor pod zintegrowana grafike i zobacz co sie stanie . a jak nie to pożycz od kogoś karte graficzną i zobacz jakie będą rezultaty jak obraz bedzie normalny to znak że karta padła , istnieje tez możliwośc że monitor poprostu sie "wylał'

(Poniaatowski) #3

Może być wiele przyczyn!

Począwszy od przegrzewania się karty graficznej, złe sterowniki, po psuty monitor, uszkodzony kabel itd itp. :wink:

Napisz kiedy to Ci się dzieje? W jakim momencie.

Po drugie, tak jak kolega wyżej napisał, pożycz od kogoś kartę graficznę i sprawdź jak wtedy będzie się monitor zachowywał.

(Machalski1) #4

Odrazu po odpaleniu systemu. Podlaczylem inny monitor i wszystko dziala normalnie, pod tymi samymi kablami jest podlaczony

(Asterisk) #5

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Poniaatowski) #6

Skoro tak to prawdopodobnie grafika zsiadła!

Pożycz kogoś grafę i sprawdź dla pewności czy to grafa. Jeśli się potwierdzi to będzie trzeba kupić nowy grafę.

(Www Rafis) #7

Wniosek jest jednoznaczny.

Wysiadł układ konwersji obrazu.

(Mrylec) #8

No na logikę jak tak myślę to mi się zdaje że to monitor wysiadł, a wy piszecie o grafice :?

To że się wylał odpada, bo te artefakty by się nie przemieszczały, chyba że rzucałeś nim po pokoju czy coś w tym stylu. :slight_smile:

Kable też są całe, oddaj go na gwarancje albo kup inny, lepszy! Bo z tego co mi się zdaje to jest jakiś monitor no-name, ale to mi się zdaje bo zdjęcie jest niedokładne :slight_smile: Podaj nazwę i model tego monitora.

Ahaa, dodałeś że od razu po opaleniu systemu, czyli czyli że POST przechodzi ładnie bez artefaktów? W takim przypadku to może być wina grafiki, ale nic pewnego.

(Poniaatowski) #9

Rzeczywiście - moja wina, źle doczytałem.

Jednoznacznie monitor padał.

(Machalski1) #10

Odrazu przy wyjsciu z uspienia. TO nie jest no name ;p Acer AL1715

(Mrylec) #11

Czyli że padł monitor. Oddaj na gwarancje, albo kup inny.

Do serwisu nie oddawałbym bo pewnie będą chcieli grube pieniądze.