Awaria monitora po wymianie RAMu


(Marcinch7) #1

Mój kolega wymienił dziś swój 2x 256MB na 2x 1GB. Po wymianie zadzwonił że... na monitorze pisz "No Signal" :?

Doradziłem mu: Zamień RAMy miejscami - D*pa, Włóż stare kości... - D*pa, Wyjmij bateryjkę na 30 minut - D*pa ostatnia porada to skasowanie biosu zworką ale mówi, że jedyne co znalazł to: J_CMOS. Pamięci to markowe kingstony, przy wymianie nie był na 100% uziemiony. Kończą nam się pomysły, informatycy mówią grafa spalona, komp cały czas "mieli" dyskiem. Jutro pójdę do niego i poszukam zworki. Do tej pory proszę o pomysły.


(Poniaatowski) #2

A jaki kolega ma zasilacz.

Zasilacz może jakiś marny to coś spaliło. Wszystko możliwe jeśli to jakiś no-name.

Jak możesz weź swój zasilacz podłącz go i wł . kompa. Jeśli dalej nie wyświetli to znaczy, że prawdopodobnie grafa poszła. Możesz też wziąć swoją grafę i podłączyć dla sprawdzenia. Jeśli wszytko ruszy ( czyli twoja karta i zasilacz oraz jego new pamiątki to znaczy, że karta poszła i trzeba byłoby wymienić zasilacz).


(Marcinch7) #3

Kolega ma kompa z "Tesco", mówi, że tamte ramy jakieś chińskie. Zasilacz zaraz sprawdze, swojego nie dam bo mam lapka :stuck_out_tongue:


(Piotr Wik) #4

zasilacz będzie OK bo przecież komp mieli dyskiem tylko nie daje sygnału na monitor. moim zdaniem przy wkładaniu pamięci zrobił zwarcie/uszkodził coś na płycie głównej lub na grafie (może trzeba ja tylko docisnąć :smiley: )


(Marcinch7) #5

Nawet nie jestem pewny czy wyłączył listwę przy zmienie :x

Ale mówiłem mu 1000000x aby docisnął :stuck_out_tongue:


(Zbych ) #6

Poprostu ramy nie "odpalają" , jak z pamiątkami coś będzie nie tak to monitor też nie zaskoczy i narazie nie ma co czepiać się karty graficznej , włożyć stare ramy pojedynczo i próbować odpalić.


(Poniaatowski) #7

Zbych1 , kolega napisał marcinch7 , że włożył pamiątki stare i nie działają. Więc... Jednak mogła uszkodzić też się płyta...


(Marcinch7) #8

Włożyłem stare, zamieniałem miejscami i nic.


(Zombie32167) #9

widze ze bardzo czesto jest ten problem O_O ? juz chyba w tym miesiacu 4 osoby to maja wg. mnie ( mi tez sie to stalo takie same objawy, tylko ze ja zmienialem grafe )

plyta glowna jest zwalona... zaniedlugo jade z moją do serwisu zobaczymy co bedzie winą mi sie wydaje ze plyta glowna...

a sporoboj wyjąć grafe i zobacz czy piszy i ramy i zobacz czy piszczy :stuck_out_tongue: