Awaria monitora

Dzień dobry,

Proszę o pomoc.
Mam problem z monitorem. Nic się na nim nie wyświetla, gdy komputer jest włączony. Monitor jest jakby wyłączony, ale zasilanie dochodzi. Wyświetla się też komunikat, żeby sprawdzić kabel. Kabel jest w porządku - użyłem analogowy i hdmi. Ogólnie to nie wiem co mu się stało, ale odmówił posłuszeństwa, gdy komputer przeszedł w stan uśpienia, a po obudzeniu go monitor pozostał zgaszony. Podpinałem monitor do laptopa i efekt ten sam. Podpinałem także pod zintegrowaną kartę graficzną i tak samo nic. Jakiś miesiąc temu miałem podobną sytuację w tych samych okolicznościach(uśpienie kompa), ale awaria trwała chwilę i praktycznie sama minęła. Dlatego nie chcę od razu kupować nowego monitora czy czekać tydzień na naprawę w serwisie. Dodam tylko, że czerń na której pojawia się komunikat jest wyświetlana przez diody. Po tym sądzę, że z ekranem jest chyba wszystko ok.
Model monitora to Samsung ls24a300h.
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam.

Sprawdzałeś czy masz w ustawieniach monitora dobre źródło sygnału?

 

Nie, nie sprawdzałem i raczej nie dam rady sprawdzić, bo menu również się nie wyświetla na monitorze. Poza tym to chyba ustawienia same z siebie by się nie pozmieniały.