Awaria portu audio na zintegrowanej karcie dźwiękowej

Ostatni braciszek odłączał mi głośniki i podłączał słuchawki , ale w końcu doszło do tego że wejście audio w kąpie przestało funkcjonować, wspomnę że mam zintegrowaną kartę dźwiękową na płycie Gigabyte GA-7VT880-RZ© jeszcze na gwarancji.

Czy można sprawdzić jakoś czy ten układ funkcjonuje (czy może się przepalił) czy może został wyłączony z powodu przepięcia (w co wątpię ale nie jestem taki dobry z elektroniki)?

Głośniki jeszcze funkcjonują gdyż sprawdziłem je pod tzw. MP3ką.

c921729422b31001m.png

Czy powinienem wysłać sprzęt do serwisu (ale 2 tyg bez płyty głównej to ja raczej nie przeżyję :confused: ), bo nic się chyba nie stanie jeśli zostawię to tak jak jest i po prostu kupię sobie jakąś tanią kartę dźwiękową?

Najprawdopodobniej w gnieździe nie ma styku.

To też może być

Przed podłaczeniem nowej karty musiałbyś starą wyłączyć

W sumie - decyzja należy do Ciebie

Podłączyć głośniki i mikrofon każdy chyba potrafi :smiley: Można się przy tym sugerować choćby kolorkami wejść i kabelków.

A jak mam ją wyłączyć/odłączyć skoro jest zintegrowana w płycie głównej?

FXJ ostanio okazało się, że mam uszkodzone gniazdo w zintegrowanej. Po włożeniu nowej i zainstalowaniu sterów system sam pozmieniał ustawienia na nową kartę. Jeśli chcesz wyłączyć to w menedżerze urządzeń znajdź wpis od karty i z prawokliku wybierz opcję wyłącz

W biosie wylaczasz integre.

4d2d04ff952a33c0m.png

Ale gdzie to jest :?: