Awaria prądu przy powiększaniu partycji

witam, jest to mój pierwszy post i proszę w nim o pomoc… otóż: mam dysk 750GB, podzielony na 4 partycje, Chciałem partycje D: powiększyć o 100GB (tak żeby miała 300GB), kosztem partycji F: która miała 150GB, a po zamianie miałaby 50GB. Robiłem to w Partition Magic’u. Zrobiłem to co trzeba, komp się zresetował i zaczęło zmieniać partycje… do czasu gdy nie odcięli prądu… Teraz Dysk D: jest uszkodzony, system pokazuje że jest w formacie RAW, nie mogę nic z nim zrobić… Proszę o pomoc w przywróceniu danych z tego dysku jeśli da się to zrobić i wytłumaczenie krok po kroku jak to zrobić.

To bardzo pilne, miałem na tamtym dysku ok. 150GB gier…

Próbowałem zdziałać coś EasyRecoverem, wykrył partycje, ale pliki jakie wykrywa to jakieś obrazki animowane które zajmują niby ~180GB

Spróbuj TestDisk

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … pic=2948.0

Okej, dzięki. właśnie TestDisk “skanuje” system… co potem? Mam zapisać te dane na innej partycji, czy mogę od razu zmienić format partycji bez kopiowania/kasowania danych na ten który był przed awarią prądu?

EDIT

Dysk przeskanował dyski, wszystkie są zaznaczone na zielono… co to znaczy?, jakie kroki poczynić by odzyskać dane? W tej instrukcji z twojego linka pisze " klawiszem l odtworzyć partycję z wcześniej utworzonej kopii," , co to znaczy? Nie robiłem żadnej kopii

EDIT2

Włożyłem płytę z grą, z zamierzeniem zainstalowania na innej partycji… jednak nie ma opcji instaluj, jest tylko graj (co znaczy że pliki dalej są na dysku), jednak po naciśnięciu tego przycisku Graj w grę dla wielu graczy nic się nie dzieje…