Awaria sterownika, zawieszanie się komputera. Infekcja


(Tetris014) #1

Witam. Mój problem jest dosyć poważny i nietypowy. Jakiś czas temu, podpiąłem pod USB dysk zewnętrzny, który jak się okazało, był zawirusowany. Automatycznie coś złego zaczęło się dziać z komputerem. Kursor “wariował” zmieniając kształt, komputer się zawieszał. Doszło do tego, że zawieszał się już przy starcie, przy ekranie biosu, na którym można wejść w tryb awaryjny. Nie chciałem się bawić, wykonałem formatowanie, ale kilka ważnych gigabajtów danych skopiowałem na pendrive ( skanowanie antywirusem nic nie wykazało ).

Myślałem, że problem zniknie, ale myliłem się. Dziś ponownie kursor zaczął zmieniać kolor, wieszając się przy tym. Zamiast czarnego kursora, który pojawia się przy edycji tekstu, stawał się żółto - różowy. Dokładnie tak, jakby sterownik graficzny źle go wyświetlał. A skoro jesteśmy w temacie sterownika, warto dodać, że mimo iż nigdy wczesniej nie miałem problemu typu “sterownik xxxx przestał działać, ale odzyskał sprawność” to teraz zdarza mi się to kilka razy dziennie, właściwie przy pracy z Photoshopem. Nie mam pojęcia co się dzieje, chciałbym uniknąć ponownej reinstalacji, dlatego proszę o pomoc.

OTL - http://wklej.org/hash/daf7d2399f2/

Extras - http://wklej.org/hash/a33c636369f/

PS: Może być niezły miszmasz w plikach; robiłem przywracanie systemu, do tego częste instalacje i deinstalacje programów.

Z góry dziękuję za odpowiedź