Awaria systemu po zrzucie pamieci

Dobry wieczor!

Mialem dzisiaj zrzut pamieci i jak to zwykle u mnie po nim jest, przy ladowaniu systemu wywalilo mi blad “Error loading system”. Zwykle pomagala komenda fixboot z konsoli odzyskiwania systemu, lecz tym razem system nie bootuje sie. Pojawia sie tylko pulsujaca kropka. Probowalem tez fixmbr, ale nie pomoglo.

Bede wielce wdzieczny za sugestie jak to naprawic.

Potrzebne jest jakieś narzedzie żeby zrobić przybliżoną diagnoze.

Możesz użyć tego co jest w tym poście w wersji demo i zobaczyć co pokaże:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Prawdopodobnie sektor jest uszkodzony w dalszej części lub na początku partycji wywaliło jakiś plik systemowy.

cece na Forum używamy polskich znaków w pisowni - użyj proszę przycisku icon_edit.gif

:clubs:do którego momentu ładuję się system :?:

:clubs:czy ACPI jest włączone :?:

:clubs:wejdź do konsoli odzyskiwania i podaj komendę chkdsk /r

:clubs:ile masz zainstalowanych sytemów :?: na jakich partycjach :?:

Spróbuj narzędzie o którym mówiłem (Active@ Partiton Recovery w wersji demo - > zrób dyskietke boot i przeszukaj dysk, powinno wyświetlić gdzie jest problem)

Lepiej nie używaj defragmentacji dysku lub skanowania dysku spod Windows.

Konsola odzyskiwania:

FIXBOOT C:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 1&start=15

Tu pomogło.

powiedz mi do którego momentu komputer się uruchamia :?:

Spróbuj wkepać w konsoli odzyskiwania.

Przestaje sie uruchamiac jak dochodzi do bootowania z dysku.

A zamiast X ma byc literka napedu z plyta? Jak wpisuje z X to wywala mi: “Okreslona sciezka lub nazwa … nie jest…” (pozniej zaedytuje, zapisalem na kartce ten blad i nie moge teraz odczytac:lol:)

cece

Przepraszam bardzo że nie napisałem objaśniania, za X podaj litere CDROM’u

Tak, miej pretensje do kulawego, ze nie moze biegac…

Mogę zrozumieć, że masz trudności ze stosowaniem poprawnej pisowni w języku polskim, ale emoty wyrażające irytację - daruj sobie.

Temat kontynuuj. Agaton

A to niby dlaczego? Moge byc zirytowany kiedy mi sie podoba, nic Ci do tego. Chyba troszke zapominasz co lezy w Twoich kompetencjach…

Niestety skopiowanie tych plikow nic nie dalo, wiec zdecydowalem sie na “reinstall naprawczy” XP(zainstaluj -> napraw istniejaca kopie systemu Windows). Jednak pojawia sie problem - w drugiej fazie instalacji, zatrzymuje sie ona na 33 minutach - po godzinie nadal sa to 33 minuty. Instalator sie nie zawiesil, bo mozna ruszac kursorem, a informacje zachwalajace XP nadal sie przewijaja. Ktos wie o co chodzi? Dodam, ze w pierwszej fazie instalacji nie mogl skopiowac pliku pw_seg4 i jemu podobnych.

błąd podczas kopiowania prawdopodobnie jest spowodowany, uszkodzeniem pamięci RAM, jeżeli masz dwie kości RAM to wyciągnij jedną z nich, jeżeli masz jedną gość to przeczyść moduł jak i slot.

Również sprawdź pamięć programem Memtest86, jeszcze sprawdź płytę z systemem oraz CDROM.