Awaria zasilacza.... a reszta podzespołów

siemka mam 3 pytanka…

  1. wczoraj mialem awarie zasilacza (nieprzyjemny trzask sprawil ze komp sie juz nie uruchomil i czuc bylo nieprzyjemny zapach z zasilacza) naszczescie udalo mi sie dzis kupic nowy zasilacz;d niby wszystko jest ok kompa dziala gryzie mnie jedna rzeczy czy czasem podczas tej awarii cos sie nie uszkodzilo oprocz tego:( da sie jakos sprawdzic czy jakis inny podzespol w kompie sie nie uszkodzil?

  2. kupilem zasilacz ModeCom FEEL II - 400 ver. 2.2 ATX dobry jest? czy badziewie kupilem?

  3. macie uziemione kompy?

( da sie jakos sprawdzic czy jakis inny podzespol w kompie sie nie uszkodzil?

Właściwości mój komputer - sprzęt-menedżer urządzeń

Zobacz czy wszystkie podzespoły od karty graficznej m.i.n są widoczne. :mrgreen:

Przy awarii zasilacza może dużo podzespołów polecieć niestety. Potestuj kartę graficzną jakimś benchmarkiem. Memtestem 86 sprawdź RAM.

Jeśli po wymianie zasilacza komputer odpalił to potestuj czy wszystko OK. Ale skoro odpalił to raczej tak. A zasilacz raczej taki sobie

Raczej zły :frowning:

Zrób tak jak mówi zciwo

Mysle, jednak że gdyby coś się uszkodziło to komp by w ogóle nie odpalił lub by występowały jakieś problemy z działaniem kompa :?

mowicie ze kiepski… ale za 90zl chyba lepszego 400W sie nie kupi

ModeCom robi jedne z najlepszch zasilaczy. Niech nieodzywają się Ci co ich nie posiadają! Mój bezawaryjnie chodzi chodzi od kilku ładnych lat!

Złączono Posta : 19.11.2006 (Nie) 17:07

P.S. Jak postawisz kompa z nowy zasilaczem to prawdopodobnie wszystko jest OK. Kiedy spalił mi się na innym kompie (Colorsit) to wystarczyła wymiana - na szczęście :slight_smile:

moze ktos z was wie w jaki sposob uziemic kompa? moglby to mniej wiecej opisac… i mam jeszcze pytanie jak ten zasilacz ma byc zamontowany wentylatorem do dolu czy do gory?