AXESS MV 400-ilość slotów

Witam.Posiadam router AXESS MV 400,mam połączony do niego jeden sprzęt, a mianowicie laptopa.Zakupiłem dwa telefony Samsung Galaxy Y i Samsung Black Bery Curve.Poszedłem do lokalnej firmy (która zajmuje się interentem na osiedlu) poprosiłem o wpisanie do ich bazy moich telefonów, usłyszałem odpowiedź że nie da rady i muszę kupić nowy router,pan powiedział że router nie ma tyle slotów,i tu pytanie,czy rzeczywiście muszę kupić nowy router?

Nic nie musisz kupować ani prosić o dodawanie do bazy kupionych telefonów.

Trzeba tylko odpowiednio połączyć wszystkie “sprzęty” z routerem w jednym z wariantów:

  1. Komputer po kablu ethernet (nie po USB), telefony po WiFi

  2. wszystkie urządzenia po WiFi.

Instrukcja obsługi i konfiguracji routera pod linkiem:

http://www.it-centrum.pl/axesstel/instrukcja.pdf

oakep , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Nie bardzo rozumiem,możesz mi to jaśniej wytłumaczyć? :stuck_out_tongue:

Jak masz podłączony laptop?

Z laptopa korzystam z Wi-FI ale w routerze podłączone dwa kable,(Jeden główny i jeden z routera do komputera stacjonarnego),

To znaczy, że laptop z routerem łączysz bezprzewodowo i kablem? Co to jest ten kabel główny? kabel od internetu?

Nie.Laptop łącze tylko bez przewodowo,żadnych kabli.Kabel główny to ten od internetu.(głowny czyli ten ,który firma przewierciła przez ścianę z klatki schodowej)

W takim razie telefony też podłącz bezprzewodowo? WiFi jest w jakiś sposób zabezpieczone? Masz możliwość zalogowania się do tego routera?

Tak,ale jak podłączam to pisze taki komunikat: Trwa uwierzychtelnianie sieci,a co do ustawień routera to napewno da się wejść,tylko jak?

I co, komputer nie uzyskuje adresu IP? Podajesz prawidłowe hasło?

Adres IP bramy domyślnej, to adres routera. Adres ten wpisujesz w przeglądarce i logujesz się do routera. Jeśli router należy do ISP, to dostęp będzie raczej zablokowany.

Wpisuję poprawne hasło i oto komunikat: “Trwa uzyskiwanie adresu IP” i tak w nieskończoność,

Do ustawień wejść się nie da ;/

Próbowałeś przypisać adres ręcznie?

Jak mogę to zrobić?

Tu masz powiedziane jak przypisuje się adresy IP :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/Mala-siec-d … 11259.html tylko nie przypisuj adresu takiego jaki jest w demonstracji, lecz taki, jaki jaki uzyskują inne komputer z serwera DHCP, np 192.168.100.0/24 lub 10.0.0.0/24.

ja mam win 7 :wink:

Co to za różnica? W Windows 7 czy nawet 8 robi się to tak samo. Wysil się trochę.