Azureus Błąd NAT.Co to ma być?


(Natalia021) #1

Witam! Nie mogę nic sciagac bo wyskakuje mi błąd Nat.Napiszcie mi coś w tym watku.


(Macio117) #2

Piratom nie POMAGAMY! !!

No może nie jesteś piratem ale nie obchodzi mnie to.

A co do pytania to możliwe, że zapora i będziesz musiał udostępnić azureusa.

Jak, by co to nie ja :stuck_out_tongue:


(Natalia021) #3

ale ja nie jestem piratem no:)Tylko napiszcie konkretnie jak rozwiazac ten problem?


(Macio117) #4

Ach ta umiejętność czytania...

Napisałem ci odp 8)


(Natalia021) #5

nie mam zapory zawsze ją wyłaczam i jest off,a wiec inne sugestie??


(Adrian) #6

jak jesteś w sieci osiedlowej to macie pewnie na routerze włączoną translację adresów sieciowych (takie zabezpieczenie) i pewnie to powoduje błąd, chociaż w takiej sytuacji powinieneś mieć możliwość połączenia lecz miałbyś dużo mniej źródeł i dużo wolniej pobierałbyś pliki... skontaktuj się z administratorem sieci


(Macio117) #7

No jeszcze spróbuj Bitcomet:)


(Natalia021) #8

no mam siec , ,sasiad ma routera :;/,ale pare dni temu było wszystko sciągałem ile wlezie,zmieniałem porty w azuerusie,ale to nic nie dawało.co jeszcze moge zrobic??


(Grzegorz Ch) #9

najlepiej, to powiedz administratorowi niech ci przekieruje jakiś port lub porty nasłuchowe na twój numer IP i ustaw go w programie.


(Natalia021) #10

JA MAM WYBIERANIE AUTOMATYCZNE IP ,a co ja mam mu gadac temu debilowi.Pewnie ja musze coś w konfiguracji zmienic może w mojej sieciówce zintegrowanej co?


(Grzegorz Ch) #11

To że jest automatyczne to nie ważne, ważne żeby zawsze było takie samo przydzielane. powiedz mu niech dopisze regółkę:

/sbin/iptables -t nat -A PREROUTING -i eth1 -p tcp --dport 36100:36199 -j DNAT --to 10.1.1.52

gdzie eth1 to interfejs internetowy, 36100:36199 - zakres portó jakie będą przekierowane na twój komuter (kolejne porty możesz wykorzytywać w różnych programach, do bezpośrednich połaczeń w internecie), 10.1.1.52 - to numer IP przydzielany twojemu komputerowi. Jeśli nie ma routera na linuksie, tylko np jakiś sprzętowy np Dlink, to jest to jeszcze prostrze, trzeba stworzyć odpiowiednią regółkę.


(Natalia021) #12

WIDZE,żE SIę ZNASZ TO POWIEDZ MI JAK MAM OGRANICZYC MU łACZE BO MNIE DRAżNI I MOżE ZNASZ INNNY SPOSóB NA TEN BłAD NAT bez jego udziału co??


(Grzegorz Ch) #13

jeśli on jest administratorem, to w żaden sposób nie możesz tego zrobić, najwyżej on tobie :slight_smile: co do błędu nat, to nie wiem co jest jego przyczyną, ale napewno przekierowanie portów rozwiązałoby problem, bo NAT zostałby w ten sposób pominiety. albo jak cię nie lubi, to mógł ci zablokować na routerze pakiety bittorrenta.


(Natalia021) #14

A JAK SCIąGNE SOBIE BITTORRENTA??I ZAINSTALUJE TO BęDZIE PROBLEM Z GłOWY I BEDE SCIAGAł BITTOTORENTEM??


(Grzegorz Ch) #15

jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz. Spróbuj może z innymi klientami sieci bittorrent, począwszy od wzorcowego programu BitTorrent, oraz inne np BitComet.


(Natalia021) #16

oka spróbuje napisz mi jescze jak moge sprawdzic ,jakim programem kiedy on siedzi i jego brat ,kiedy korzystają znetu ok.??