(B)Dużo aktualizacji w Win7

Jakiś tydzień lub 8 dni windows cały czas coś chcę zaktualizować. Normalnie to jakieś update-y występowały rzadko, ale teraz co włącze komputer to coś się aktualizuje. Przyznam, że od początku tych aktualizacji internet bardzo zwolnił. Tzn. przed tem pobierałem z prędkością 1.5mb i filmy na YT w Full HD też szybko się ładowały, a teraz to pliki poberam z max 100kb/s i filmy czasem na 480, ale normalnie to 360-144. Może mi ktoś powiedzieć, czy to te aktualizacje mogły coś zepsuć ? Mam przywracać system czy jak ? Bo próbowałem naprawić tego neta, lecz nie umiem.

PS: Głównie chodzi o przywrócenie neta do normalnego stanu.

Aktualizacje są potrzebne dla lepszego zabezpieczenia oraz działania komputera :wink:

Oczyść wszystkie punkty przywracania systemu oprócz ostatniego.

Dysk C --> Właściwości --> Oczyszczanie dysku --> Więcej opcji --> Przywracanie systemu --> Oczyść --> Tak.

(nie usuwa ostatniego punktu)

kliknij aby powiększyć:

kc963_oczyszczanie.pngfu855_oczyszczanie-2.png

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Continue to the media

Zainstaluj/użyj jeszcze Eusing Free Registry Cleaner.

(dokładniej przeczyści rejestr)

Wybierasz język / language / Polish.

Przewiń – Skanuj rejestr – Napraw rejestr.

przewi.th.jpg skanujrejestr.th.jpg naprawrejestr.th.jpg

Wyłącz aktualizacje automatyczne, sprawdzaj czy są/włącz od czasu do czasu a później po pobraniu ponownie wyłącz i użyj w/w programy…

Nadal internet wolny.

Sprawdź inne DNS-y:

Google

8.8.8.8

8.8.4.4


lub Open

208.67.222.222

208.67.220.220


Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware

Pełne skanowanie

(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)

Jeżeli wykaże infekcję usuń zainfekowane pliki.

Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:

http://www.wklej.eu/

podaj link do niego na forum.

Skanowanie nic nie wykryło. System ogólnie nowy, więc wiedziałem że tak będzie. Widzę, że znowu jakies 250mb aktualizacji, więc pytanie instalować ?

Tak, instalować, często MS łata to co było już łatane, niestety musisz to przetrwać :wink:

7332341500_1378498280_thumb.jpg

To zdjęcie tego klocka, co łączy kabel z komputerem. Zawsze 3 ikonki były zielone, a teraz ten domek jest czerwony.

Start > uruchom > msconfig > autostart; i teraz wyłącz wszystko co jest tam, czyli np. komunikatory, aktualizatory itd. bo nie sądzę by aktualizację były winne, jak coś możesz jeszcze zdefragmentowac, pewnie usługi sieciowe dłuugo się lądują i stąd spowolnienie.

aktualizacje lepiej instaluj, zmniejszy to podatność pc na wirusy, niepożądane aplikację, tylne furtki itp. :slight_smile: