[b]Problem z Radeon 9200 [/b]

:frowning: Posiadam system operacyjny Windows XP home edition. Mój komp składa się z następujących podzespołów : płyta główna ESC K7VZM, procesor Duron 1200, RAM 1 kość 256 mb, druga 128 mb SDRAM, Sound Blaster Live 5.1, karta sieciowa Realtek. Ostatnio zmieniłem kartę grafiki na Radeon 9200 128 mb DDR i tu zaczął się problemik. Otóż czasami komputer samoczynnie się resetuje i po ponownym uruchomieniu systemu pokazuje się komunikat o mniej więcej treści: Sterownik Radeon 9200 nie może zakończyć operacji rysowania co powoduje niestabilność systemu i jego samoczynne resetowanie. Następnie proponowana jest aktualizacja sterownika karty graficznej, na zaktualizowanych sterownikach niestety jest to samo. Większy problem pojawia się przy testowaniu Radeona na 3DMark 2001, niestety po włączeniu testu cały system totalnie zawiesza się na pierwszej planszy testowej i się resetuje. Wszystkie sterowniki potrzebne do prawidłowej eksploatacji systemu są zainstalowane, a Radeonik odwala taki numer. Bardzo proszę o chociażby naprowadzenie na dobrą drogę do rozwiązania tego problemu.

Lammar

A przy poprzedniej karcie ( jakiej?? ) było OK ?

wcześniej miałem GF 2 100/200 64 mb TV OUT i było naprawdę wszystko w porządku. Chodzi mi po głowie może niekombatybilność między DDR a SDRAM, może potrzebna jest aktualizacja biosu ( ADWAR 6 ), no nie wiem

podejrzewam, że coś nie tak jest z tą kartą od strony sprzętowej, sam mam Radona pod XP i nigdy z tym się nie spotkałem, ale czy ściągnąłeś nowe drivery ze strony ATI i poprawnie odinstalowałeś stare - od tego wiele zależy.

Pozdrowienia

no i wielka niewiadoma się rozwiązała - karta graficzna poprostu była skopana już fabrycznie, pojechała sobie już do serwisu.

pozdro Lammar