B. wolna praca komputera. Dawno nie czyszczony


(Naserwer) #1

Witam.

Proszę o sprawdzenie loga ze względu na problemy z jakimi komputer się boryka. Bardzo wolno działa, długo się włącza, zawiesza się, internet często zamiera.

Użyłem Malwarebyte'sa, który znalazł 3 wirusy, w przedzień antywirus znalazł i usunął jakiegoś trojana ale wątpię by wszystko zostało usunięte. Czyściłem kompa również CCleanerem. Sam komputer nie był od dawna czyszczony z niepotrzebnych plików, nie było formatów itp.

Wklejam log z OTLa - jakby było potrzeba Wam więcej to proszę pisać.

edit: Zauważyłem jeszcze, że nie mogę otworzyć normalnie dysu D: i E: - "Wybierz program który ma służyć do otwarcia tego pliku".

log:

http://wklejto.pl/75806


(Naserwer) #2

Dzięki ci pipen ale poczekam na ciekawszą odpowiedź. Na tym forum można każdemu powiedzieć "zrób se formata".

Ps: Dla tych co analizują logi: usunąłem już autoruny.infy. W tle mi działa full scan malwartebajtsa i znowu znajduje wirusy.


(deFco247) #3

W OTL powstają dwa logi OTL.txt + Extras.txt i obydwa należy wstawiać. Przy tym opcja Rejestr - skan dodatkowy ma być ustawiona na Użyj filtrowania.

Z podłączonymi pendrive zaprezentuj raport ze skanowania [UsbFix](http://www.fixitpc.pl/index.php?/topic/8-kolekcja-narzedzi-usuwajacych/page p 74) z opcji Listing.

PS. Raport z MBAM po skończony skanowaniu też obowiązkowo pokaż.


(Naserwer) #4

Te autourny z USBów usuwałem programem Flash Disinfector - niby działają prawidłowo i dyski też.

Oto log z UsbFix:

1: http://www.wklejto.pl/75833

2: http://www.wklejto.pl/75835

4: (OTL) http://www.wklejto.pl/75838

5: (OTL extras) http://www.wklejto.pl/75839

6: MBAM (skanowanie szybkie) http://www.wklejto.pl/75840

MBAM znalazł i usunął dalsze 3 obiekty - jednak wcześniej przy próbie pełnego skanowania komputer padł i nie chciał się włączyć przez dobre 30 minut. Widziałem że MBAM znalazł 9 obiektów których nie usunąłem :(.

edit: 1 września 14:50: MBAM wykonał szybkie skanowanie i nic nie znalazł. Próbowałem użyć programu GMER ale po godzinnym skanowaniu zrestartował się komputer i nici ze skanu.