Babylon Search - jak usunąć?


(Twor Idealny) #1

Babylon.com pojawiło się dzisiaj, przy ściąganiu PDF Creatora. Razem z nim cały czas współdziała dziwne cudo o nazwie SweetIM. Próbowałam wszelkich sposobów: grzebanie w about:config, resetowanie wszelkich plików zawierających "babylon", ustawianie pożądanej przeze mnie strony startowej w keyword.ID, usuwanie dodatków, odinstalowanie Babylonu w Panelu sterowania itd. - nic nie pomaga. Stroną startową nadal jest Babylon Search.

Poniżej wklejam logi z OLT. Bardzo proszę o pomoc, ten "dodatek" spędza mi sen z powiek...

http://wklej.org/id/811189/

Acorus

Z AdwCleanerem mam problem, zawiesza mi się w jakiejś 1/3 pracy, resetowałam system, uruchomiłam jako Administrator.


(Lechoslawgmer) #2

odinstalować babylon toolbar ( sweetim toolbar) jakie tam będą zobaczysz ?> panel sterowania >odinstaluj program

Jeśli dalej jest ten problem to

tu w FF

W Google chrome -

Opcje >WYSZUKIWANIE >włącz wyszukiwanie dynamiczne ( ZAZNACZAMY)

i zmieniasz stronę z babylon na Google


(Twor Idealny) #3

W IE pomogło, w Google Chrome też, za co serdecznie dziękuję :slight_smile: Tylko FF jest jakiś oporny... Zrobiłam wszystko według instrukcji, a babylon jak siedział, tak siedzi. Co ciekawe: jestem pewna, że odinstalowałam wszystko, przywracam stronę startową jaka była, rozszerzeń od babylon albo sweetIM brak, resetuję wszystko w about:config, resetuję przeglądarkę i z ciekawości wchodzę jeszcze raz do about:config. Widzę, że po wpisaniu w filtr wyszukiwania frazy "babylon" pojawiają się te same "pliki", niezresetowane, jakby w ogóle nietknięte przeze mnie. Czy to znaczy, że problem siedzi głębiej?


(Atis) #4

Brakuje logu Extras.

Sprawdź czy w panelu sterowania można odinstalować Browser Manager


(Twor Idealny) #5

Uff, udało się!

Odinstalowałam Browser Manager w Panelu Sterowania, następnie przywróciłam w Opcje -> Opcje -> Ogólne stronę startową http://www.google.pl/webhp?hl=pl&tab=ww, z Dodatków usunęłam Browser Manager, następnie about:config, w filtr wyszukiwania "babylon", zresetowałam wszystkie pozycje, zrobiłam to samo z pozycjami, które FF odszukał po wpisaniu "sweet" i udało się, Babylon zniknął! Co prawda po wpisaniu tej frazy w about:config nadal są jakieś "pliki", ale najważniejsze, że zniknął ze strony startowej. Dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam :slight_smile: