Backdoor.Gadu-Gadu i Delta-Search [LOG]

Witam. Proszę o sprawdzenie loga. Przez przypadek wlazło mi coś o nazwie delta-search. Przeskanowałem programem SpyHunter i dodatkowo poza sporą ilością śmieci znalazł coś o nazwie Backdoor.Gadu-Gadu. Przyznam, że bardzo mnie to zaniepokoiło.

OTL.Txt

Extras.Txt

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :slight_smile:

noenn , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Odinstaluj:

SpyHunter

Spybot - Search & Destroy

McAfee Security Scan Plus

QuickStores-Toolbar 1.1.0

Uruchom AdwCleaner i kliknij Usuń.

Pokaż nowy log z OTL.

Dzięki! Poniżej nowy log.

OTL.Txt

Extras.Txt

Do okna Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt i zatwierdź restart.

Uruchom OTL i kliknij Sprzątanie.

Usuń stare punkty przywracania:

Aby usunąć wszystkie punkty przywracania

Uruchom SecurityCheck i aktualizuj programy oznaczone jako Out of date

Dysk przeskanuj Malwarebytes Anti-Malware

Podczas instalacji usuń zaznaczenie przy Uruchom okres testowy Malwarebytes Anti-Malware PRO.

http://wstaw.org/m/2012/12/29/2012-12-29_005346.png

Wykonałem wszystkie polecenia wg instrukcji. Czy mam raz jeszcze przesłać log OTL?

Nie potrzeba nowych logów.

Zatem raz jeszcze dziękuję z pomoc i pozdrawiam.

Nie trzeba ściągać żadnego programu! Wystarczy zastosować się do instrukcji, którą Delta Search sam udostępnia na swojej stronie. Gdy otworzy się przeglądarka Delta search to na samym dole należy kliknąć “O nas” i tam jest instrukcja usunięcia. Tyle, że nie ma po polsku.

"1. Open Mozilla Firefox. Go to Tools >> Add-ons. Select Extensions. Uninstall the following extension: Delta 1.1.9 To remove Delta Toolbar.

  1. Click the small magnifier icon at the right top corner. Select Manage Search Engines… from the list.

  2. Select Search the web (Delta) and click Remove button. Click OK to save the changes.

  3. Go to Tools >> Options. Under the General tab reset the startup homepage.

  4. Go back to the browser, and type about:config and hit enter. Then confirm the pop-up message.

  5. In the search field type Delta. When the text appears right click on it and hit Reset.

  6. Restart your browser."

Można sobie przetłumaczyć w translatorze Google :slight_smile:

U mnie działa :slight_smile: