Backdoor.Imailer

Zaczęło się od problemów z internetem (najczęściej rozłączało Skype’a w czasie rozmowy) - niemożność ponownego połączenia (błąd 721 wg aplikacji Neostrady) i konieczność restartu.

Avast! nic nie wykazał, Spybot znalazł wpis w Windows.Security.Internet.coś tam… naprawiłam (tzn. kliknęłam, żeby Spybot naprawił :D)

Mks-vir online znalazł mi wczoraj backdoor.Imailera w pliku C:\WINDOWS.0\system32\MSWINSCK.OCX

kazał skasować, ale tylko go przemianowałam - nie wiem, czy mogę się tego pliku pozbyć ot, tak…

Dziś jeszcze mks znalazł to samo ścierwo w dwóch miejscach:

C:\RECYCLER\S-1-5-21-746137067-764733703-1060284298-1004\Dc5.vir

C:\System Volume Information_restore{940CCC6C-BCA9-4DC3-B997-BDFD62EEB7E4}\RP286\A0025105.OCX

też przemianowałam, ale nie mogę ich teraz wyszukać “ręcznie” (ten z wczoraj wrzuciłam jeszcze do kwarantanny Avastu na wszelki wypadek, a tych dwóch z dzisiaj nie mogę znaleźć).

Znalazłam dwa foldery S-1-5-21-746137067-764733703-1060284298-1004, ale pod zupelnie inną gałęzią (nota bene: zmodyfikowane są wczoraj i zawierają 1,5MB i ~70kB).

Mój log z Hijacka:

Aha, znalazłam jeszcze wcześniej mrt.exe._p i wyszperałam w internecie, że to może być zarówno plik windy jak i jakieś ścierwo, na wszelki wypadek zmieniłam trochę nazwę folderu, ale zostawiłam w oryginalnej lokalizacji: C:\WINDOWS.0\SoftwareDistribution\Download\S-1-5-18.

Dodam, że Windows i Avast! aktualizowane są automatycznie.

Co teraz? Coś wywalić?

PS. Mało znam tak ambitnych komputerowców, co piszą polskimni znakami, ale pomysł mi się podoba - post poprawiłam (dobrze, że nie mam problemów z ortografią i interpunkcją, inaczej “chcieć” nie znaczyłoby “móc” :D)

Doklejam jeszcze loga z SilentRunnera na wszelki wypadek…

Komp mi chodzi lepiej niż przedtem, już się nie rozłącza, ale nie jest czysty, jak widzę… Trzeba posprzątać. “Pomożecie?”

sheeva proszę poprawić posta. Na forum używamy polskich znaków w pisowni.

Sama to instalowalas??

Kupiłam LG z Windowsem i to było (chyba) od początku.

Zresztą rok temu musiałam przeinstalować system (epidemia!), robiłam to z oryginalnych płytek i - o ile sięgam pamięcią - mam ikonkę IP Operatora obok zegarka :slight_smile:

Czy potrzebnie, nie wiem. Nie próbowałam nawet, co będzie jeśli dam “exit” po prawym kliknięciu…

to zostaje,pozatym log z hijacka czysty.

Qiko, dzięki za odpowiedź. Możesz rzucić okiem na loga z Silenta (dokleiłam wyżej, ponoć dokładniejszy…), bo widzę tam jakieś infection warning?

I co z tymi plikami, które “zgubiłam” (przemianowałam w mks-vir i teraz nie mogę znaleźć), i z tym plikiem mrt.exe._p który siedzi w folderze pod jakąś bitmapą? Chcę się pozbyć śmieci do końca, jeśli to możliwe…

Silenta musi Ci sprawdzic ktos inny bo ja sie ucze dopiero i nei chce nic zepsuc,poczekaj spokojnie asz ktos przyjdzie i sprawdzi :smiley:

qiko

Ok, dzięki. Czekam.

PS. Mój komputer chodzi w miarę dobrze, ale ciągle coś do niego “włazi” (skaner z windowsecurity wykrył Trojana.win32… w pliku hh.exe), boję się, że jak coś usunę, to mi padnie system, jak nie usunę będzie się mnożyć…

Pomóżcie mi posprzątać i poradźcie, co konkretnie wyrzucić i jak…

Znalazłam tu świetny poradnik, jak sobie posprzątać kompa i usprawnić system, tylko muszę najpierw usunąć całe świństwo i zainstalować firewalla innego niż windowsa… i do tego magisterka na głowie…

No dobra, już nie biadolę…

Najbardziej deficytowy towar w dzisiejszych czasach to czas!