BackTrack Linux na VMware - włączanie karty wlan

Witam. Ostatnio chciałem sprawdzić kilka modemów w okolicy, dlatego pobrałem u znajomego BackTracka. Dla wygody, jako obraz dla VMware. Zainstalowałem, uruchomiłem, i… Czegokolwiek nie zrobię, nie potrafię włączyć obsługi wifi w systemie. Próbowałem różnych ustawień w Virtual network editor, czasem dostaję uwagę “The network bridge on device VMnet0 is temporarily down because the bridget Ethernet interface is down.”, ale wlan ani śladu. Ktokolwiek może mi pomóc, od podstaw?

Modemy, czy AP chcesz sprawdzać?

Co do backtrack + VMWare (która wersja?) nie zawsze przejdzie 'passthrough ', najlepiej robić to z kartami na USB.

Tak dla informacji - umarł BackTrack, narodził się Kali Linux. To z niego lepiej korzystać.

Backtrack 5 R3 + VMware workstation 9.0.2. Używam Atherosa AR9285. Najpewniej w wolnym czasie ściągnę zwykły obraz iso lub właśnie Kali i zainstaluję pod virtualboxem, tam na zwykłym ubuntu sieć zawsze działała. Niemniej jednak trochę szkoda porzucać mi tyle plików :wink:

Sieć owszem działa, ale wirtualna maszyna nie przejmie karty WLAN, tutaj potrzebna będzie karta na USB.