Backup programów

Witam, poszukuję programu którym zrobie kopię zapasową wszystkich plików i programów które są zainstalowane na dysku, oprócz systemu windows. 

Mam problem z windowsem xp, jakiś czas wyrzucał bsody związane z ntoskrnl.exe, a teraz nawet nie chce sie uruchomić, bsod występuje zaraz po pasku ładowania. Nie mogę naprawić błędów, więc chcę sformatować dysk i wgrać windows od nowa, ale muszę mieć przywrócone wszystkie programy z ich danymi. 

Jest taki płatny program Total Uninstall. Można go upolować na giveaway 100% discount. Ten program dokładnie usuwa pozostałości przy odinstalowywaniu, ma wiele funkcji, w tym robienie backupów zainstalowanych programów, - czyli z wszystkich plików, folderów, ustawień, wszystkich wpisów w rejestrze.

Kiedyś przywróciłem sobie program z backupu po reinstalacji, płatny, był od razu do uruchomienia, zarejestrowany - czyli tak, jak chciałem.

@dawid1447
To nie będzie takie proste, ponieważ te wszystkie programy i pliki bez danych systemowych zawartych w katalogach Windowsa nie będą prawdopodobnie działać poprawnie. To tam właśnie zapisane są dane w rejestrze dotyczące lokalizacji, uprawnień programu, skojarzeń z plikami czy innymi programami, instalacji usług tych programów, wpisów do autostartu i ogólnie ich konfiguracji. Same pliki bez takich danych będą w większości śmieciem.

Rozwiązanie podał już Longhorn…przeinstaluj system i to powinno załatwić sprawę błędów, ponieważ system wtedy naprawi je automatycznie.

Jak już będziesz miał sprawny system, to wtedy pomyśl o stałym programie do wykonywania okresowo kopii całego systemu wraz z zawartością…ja na XP mam ten

http://www.dobreprogramy.pl/Keriver-1Click-Restore-Free,Program,Windows,39279.html

Ten program nie jest już dostępny na DP, czy na programosy, ale jest dostępny na portable info http://portable.info.pl/keriver-1-click-restore-free-portable/

Nie ma po prostu strony producenta, a na portable info jest plik na wirtualnym dysku i dość szybko pobiera się klikając w Pobierz przez przeglądarkę. Plik sprawdzony na virus total online - czyściutki.

 

Co do Total Uninstall, to program robi całkowitą kopię zainstalowanych programów, z ich folderami ustawień i wszystkimi wpisami w rejestrze, tak, że nie przepada nawet to, że z przywróconej kopii program jest nadal zarejestrowany. Osobiście sprawdziłem i autorowi chodzi właśnie o takie kopie zainstalowanych programów, żeby nic nie przepadło. Przywraca nawet pliki recent. Dokładnie, jak było.

Temat rozwiązany, naprawa z płyty windowsa pomogła.

 

@ichito

 

No to przecież właśnie o to mi chodziło, program który zrobi kopię zapasową wszystkich plików programu aby potem można było go z powrotem przywrócić. Po co miałbym szukać czegoś, co mogę zrobić ręczne kopiując pliki z folderu na dysku?

 

Potwierdzam co napisał Bogdan_G, przetestowałem Total Uninstall i można nim robić własnie takie kompletne kopie wybranych programów, które potem można bezproblemowo przywrócić lub przenieść na inny komputer w takim stanie w jakim je zapisaliśmy.

Możliwe, że o to ci chodziło, ale napisałeś “wszystkich plików i programów które są zainstalowane na dysku, oprócz systemu windows”. A co to m.in. może oznaczać napisałem później.

Fajnie, że znalazłeś rozwiązanie, ale i tak rozważ tworzenie backupu innym sposobem.