Backup Win 7 starter

Witam.

Przepraszam z góry jeśli źle umieściłem temat ale nie mogłem znaleźć nic podobnego.

Kupiłem sobie netbooka z w/w systemem operacyjnym, i powie szczerze i nie bardzo wiem jak zrobić Backup/ghosta systemu, bo zawsze kupowalem Lenovo i tam był One Key Recovery…

  1. Jaki program najlepiej wybrać do zrobienia ghosta?

  2. Jak zrobić(jeśli idzie) boot cd? (żebym mógł z niej zainstalować system i programy )

  3. Czy idzie odpalić backup z dysku zewnętrznego bez Windowsa? Czy najpierw muszę jakiegoś zainstalować?

  4. Czy pominąłem coś istotnego?

Z góry dzięki za pomoc.

pozdrawiam, ziutek128

  1. Odpowiedni program masz już pewnie zainstalowany w systemie przez producenta netbooka - poszukaj w menu start aplikacji z recovery w nazwie albo wpisz recovery w wyszukiwarkę.

  2. Za pomocą wspomnianej wcześniej aplikacji i zewnętrznej nagrywarki DVD podłączanej do USB wypalisz zestaw bootowalnych płyt Recovery DVD.

  3. Sprawdź, czy zainstalowana aplikacja na to pozwala - czasami jest opcja wykonania kopii recovery na inną partycję albo zewnętrzny dysk lub pendrive.

  4. Podaj producenta i model netbooka.

:roll:

Witam,

Netbook: MSI Wind u160. Powiem szczerze iż nie miałem nigdy MSi i nie wiem czy ma jakiś program do backupa. A boot-owalny recovary idzie łatwo zrobić?

A polską instrukcję obsługi masz? Jak masz to przeczytaj.

Nie mam. Poza tym jak nie chcesz pomóc swoim postem, to nie zaśmiecaj forum… Polecam REGULAMIN.

Kolega wyżej się pytał jakiego mam netbooka to odpowiedziałem…

Z informacji jakie znalazłem na stronie MSI (FAQ dotyczące Twojego modelu) wynika, że najprawdopodobniej nie ma on zainstalowanej aplikacji pod Windows (może ona opcjonalnie znajdować się na dołączonej płycie zawierającej instrukcję obsługi oraz sterowniki i programy narzędziowe). Odzyskanie systemu do stanu fabrycznego uruchamia się naciśnięciem klawisza [F3] w odpowiednim momencie, czyli kiedy podczas uruchamiania na ekranie netbooka pojawia się stosowny komunikat:

Press DEL key to run Setup

Press F11 key to run Boot Menu

Press Tab to show POST screen

Press F3 to run Recovery

Tak więc w zasadzie nie potrzebujesz aplikacji do wykonania kopii systemu ponieważ masz już taką kopię na dysku twardym w formie ukrytej partycji recovery, chyba że chcesz zrobić archiwum zawierające oprócz samego systemu i sterowników jeszcze używane przez Ciebie aplikacje. Wtedy konieczne będzie użycie jakiejś zewnętrznej aplikacji do backupu - tu Ci nie pomogę, bo moje doświadczenia w tym względzie ograniczają się do płatnego Norton Ghost’a.

Pamiętaj o tym, że uruchomienie recovery może usunąć wszystkie dane z twardego dysku więc lepiej przed odzyskiwaniem systemu wykonać kopie wszystkich ważnych dokumentów/plików.

Co do bootowalnego recovery: bez dedykowanej aplikacji producenta będzie ciężko. Na dodatek trzeba też zaopatrzyć się w zewnętrzną nagrywarkę DVD.

:roll:

Właśnie tak profesjonalnej odpowiedzi oczekiwałem.

Wielkie dzięki i pozdrowienia.

PS Można zamykać.