Bad Company 2 - mały ping duże lagi

(Piksel14) #1

Mam w BC2 niski ping (80-100ms) i duże lagi jednocześnie. Pisząc "lag" mam na myśli, że np. biegnę prostą drogą, a za kilkanaście sekund jestem 3m za sobą. Zawsze wyłączam aplikacje korzystające z internetu, więc nie traktujcie mnie jak dziecko. ;p

(Gardner) #2

Eeee... ale ty pingujesz dobreprogramy, a nie serwer BF BC2... Spinguj adres IP serwera gry, a wtedy dopiero poszukajmy rozwiązań (lub ewentualnych przyczyn).

(Piksel14) #3

Jak mam spingować serwer BC2 jak nie znam adresu? :?

(M Ankiewicz) #4

A jak z innymi grami? Jeżeli chodzą dobrze, to proponuję poszukać na jakichś forach dotyczących konkretnej gry. W niektórych grach (np. CS i reszta ze stajni Valve, Quake itd.) jest możliwość dokładnego ustawienia łącza - często przez komendy wpisywane w konsoli lub jakimś pliku tekstowym, tzw. config. Czasami ping to nie wszystko, w CS dało się sprawdzić też np. "choke", a to wysokie bardziej denerwowało od wyższego pingu. Może tutaj też istnieje możliwość ustawienia gry pod łącze.

Poza tym ping 80-100 nie jest niskim pingiem :] Już dawno nie grałem w strzelanki, ale na pewno na przykład w CS ping powyżej 50 potrafił popsuć zabawę (a na pewno 100, trochę bardziej zaawansowani gracze raczej zrezygnują z gry na serwerze, na który mają taki ping np. podczas meczu). W sumie najlepiej jest mieć w grach tego typu ok 20-40.

ps. Zjawisko o którym piszesz często występuje w grach i ma się nijak do pingu. Czasami się nazywało to "czkawką" - czyli powtarzanie niektórych czynności jak dwukrotne przeładowanie, wychylanie się kilka razy zza jakiegoś obiektu, cofanie o kilka metrów kilka razy.

(Piksel14) #5

W BC2 jest.

Właśnie o to mi chodziło, nie wiedziałem jak to nazwać.