Bad sector logiczny czy fizyczny?


(Lukaszm Zdw) #1

witam mam pytanko jak sprawdzić czy bad sector który miałem na dysku i zrobiłem test programem HDD Regenerator który po zakończeniu skanowania twierdził że znalazł jeden bad i go odzyskał był logicznym czy fizycznym?


(lord_ko) #2

jeżeli byłby fizyczny, to niczym byś go nie odzyskał.


(Jag1661) #3

nie używałem HDDRegeneratora, ale o ile się nie mylę "bad sector-y" są uszkodzeniami FIZYCZNYMI powierzchni dysku - być może program odzyskał źle zapisane dane ..........z czego wynika że był to błąd logiczny :slight_smile:


(Lukaszm Zdw) #4

JAg a słyszałeś o badach logicznych i fizycznych? logiczne to wiem że spowodowane przez program natomiast fizyczne to uszkodzenie mechaniczne głowicy w dysku lub talerzy

Złączono Posta : 2 Grudzień 2007, 19:24:30

hmm szkoda że niczym sprawdzić tego nie można czy to byłby na pewno logiczny... mam jeszcze jedno pytanie czy szykować się już na kupno nowego dysku a tego wywalić czy to normalne że czasem takie rzeczy się robią?


(Biolmol) #5

Ja w roku 2000 na allegro kupiłem dysk seagate 80GB z kilkoma bad sektorami. Dysk działa non stop do dzisiaj. Raczej bym się nie przejmował taką sytuacją. Jeżeli trafił się logiczny bad sektor to masz coś nie tak z systemem a nie dyskiem


(Jag1661) #6

biorąc pod uwagę, że jestem "starej daty" :wink:) to dla mnie istnieją BAD SEDCTORS jako FIZYCZNE USZKODZENIA POWIERZCHNI DYSKU - inne błędy zapisu - .. ja nie nazwałbym ich Bad sektorami :slight_smile: