Bad sector?

Kiedy sprawdzam ilość danych na dysku C: (wchodze na dysk C: zaznaczam wszystko, klikam prawy myszy) pokazuje mi, że dane zajmują 3GB mniej niż w przypadku kiedy w oknie Mój komputer klikam prawym myszki na dysk. Czy to bad sectroy, jak to można sprawdzić?

Hej,

Założę się, że w ustawieniach explorera masz zaznaczone, by nie pokazywał plików ukrytych i systemowych - dlatego klikając we Właściwości dysku w Mój Komputer system pokazuje Ci ilość całkowicie zajętego miejsca, natomiast wybierając poszczególne foldery - tak jak w Twoim pierwszym rozwiązaniu - system pokazuje ich rozmiar, a pomija pliki ukryte… Można oczywiście łatwo to zmienić klikając w Mój Komputer menu Narzędzia -> Opcje Folderów -> zakładka Widok i zaznaczyć “Pokaż ukryte pliki i foldery” oraz odznaczając “ptaszka” przy opcji “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”. Spróbuj wtedy porównać dwa sposoby - na pewno wielkości będą się zgadzać…

Pozdrawiam,

Dimatheus

sprawdzałem to juz wcześniej… to nie to

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Nie, to nie jest spowodowane Bad Sectorami, tak działa Windows. :slight_smile:

Dla pewności zdrowia dysku, odpal ScanDiska ze wszystkimi opcjami oraz sprawdź w HDTune wynik Benchmarku, Error Scanu i zakładki Health.