Bad Sektory na dysku

Witam znalazłem poprzez HD Tune bad sektory na dysku jedynie co mnie dziwi to że są one wykrywane w Error Scan natomiast w zakładce Health nie wykrywa zagrożeń! Co to oznacza ? Czy i jak można je naprawić ??

Dysk mam od roku WD 500gb i jest na nim XP na partycji gdzie nie było błędów instalowałem Windows 7 Enterprise Trial a kolejne to moje dane. System się muli po jakimś czasie i musiałem go formatować co 4/5 miesiące.

06c28-HDTune_Error_Scan_WDC_WD5000AAKS-00UU3-01.png efdf5-HDTune_Health_WDC_WD5000AAKS-00UU3-02.png

Ten dysk moim zdaniem warto ratować,ale kopię danych i tak zrób.Nie wiadomo czy to są bad sectory logiczne,czy fizyczne.Poczytaj o programie MHDD http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … ,20187.htm Możesz jeszcze zrobić test Benchmark,zobaczymy jaki jest transfer.Podaję Ci alternatywny link, http://www.expressit.pl/porady-komputer … sk-twardy/

ok zobaczę.

Fizycznie uszkodzonych sektorów już nie uratujesz. Od dłuższego czasu dyski mają już w sobie tzw. sektory zapasowe i same organizują przenoszenie tam danych jak pojawiły się sektory to raczej już dalej będą lecieć. Poza tym piszesz że masz dysk od roku to masz na niego gwarancję zgrywaj najważniejsze dane i oddaj go na serwis niech wymieniają.

Gwarancję mam ale nie chce nieść do serwisu bo będzie problem ze zgrywaniem danych z całego dysku a jedynie jaki mam zapasowy to 40gb.

Kolega podpowiedział żebym pobrał program od producenta do dysków. W tym wypadku był to Diagnostyka Data Lifeguard dla Windows. Wykrył błędy po pełnym skanie i zaproponował naprawę, niestety system jest lekko zajechany więc robię teraz skan z pena spod DOS. Jak nie pomoże to zobaczę dalej.

Dodane 11.01.2012 (Śr) 21:35

Skanowałem programem od producenta dysk i naprawił mi błędy. HD Tune pokazuje sektory na zielono :smiley:

To chyba błędy logiczne były. Mam nadzieję że to się nie pogorszy w przyszłości - na fizyczne. Spod Windowsa nie dał rady naprawić radzę wszystkim spod DOS jak mają taką możliwość aby odpalić.

Dzięki wszystkim za odpowiedź.