Bad Sektory na Hdd a System Windows

(Ntteam) #1

Bad Sektory na Hdd a System Windows

Mam taki problem otoz mam na dysku uszkodzonych kilka sektorow Bad Sektor i gdy system Windows przy instacalji sprawdza mi dysk to instalacja albo mi sie zawiesi albo restartuje mi sie komp.

Gdy podlaczylem inny dysk to tego problemu nie bylo sprawdzalem go u kumpla to u niego dzialal dobrze czy sa programy do omijania uszkodzonych sektorow badz ich naprawy lub usuniecia.

pomzcie ;(

(PaPuX) #2

Skoro u twojego kolegi ten dysk działał dobrze to wina nie leży po stronie dysku.

Może zasilacz??

Jeżeli zasilacz ma swój wiek spawdz jak sie trzymią na nim kondensatory bo jak są popuchnięte to wymienić.

(Ntteam) #3

byly one wymieniane ale to mniejsza o to ale zemu mam problemy z tym dyskiem i bad sektorami mozna to jakos pominac ukryc je albo usunac.

(Tomek Zamlynny) #4

sprawdz jeszsze tasmy sygnałowe :!: sa takie programy ale oferują je produceni HDD, a skąd nam wiedzieć jaki posiadasz dysk :?:

EDIT:

Moszna również zrobić tak ze w obszarze Bad Block stworzyć partycje C: gdzie następna bedzie D: na której zainstalować należałoby zainstalować system a partycje C: można by schować

(Micromac) #5

To mozesz sprawdzić czy to uszkodzenie programowe czy fizyczne. Przeleć programem HDD Regenerator. Jesli po raz dugi znow wykryje bad sectory to znaczy, ze to uszkodzenie fizyczne. Wtedy sciagasz specjalny program od producenta dysku i wykonasz formatowanie niskiego poziomu (wazne dane kopiujesz na cd). Pozwoli to przy instalacji programów ominąc bad sectory a pliki beda sie instalowac na zdrowych sectorach.

W razie powaznych błedów i uszkodzen niestety pozostaje serwis specjalistyczny lub wymiana twardego dysku

(Gutek) #6

Tak jak mówi Robinhio zapuśc na noc HDD Regenerator 1.51

(Ntteam) #7

Ok dziala :slight_smile: DZieki