Bad sektory na nowym dysku, a gwarancja

(Damian Trzeciak1) #1

Witam zakupiłem nowy dysk western digital 750 gb, a dostałem uszkodzonego bubla. Załączam screena z problemem. Dysk ma około 10 bad sektorów, czy kfalifikuje się on oddaniem na gwarancje ?

(ADR1991) #2

Jak ma bad sektory to oddawaj.

(system) #3

Na żadnym, nawet nowym (lub "nowym", jak w Twoim przypadku) nie należy przeprowadzać operacji systemowych lecz najpierw go wymazać do zera, czyli: http://forum.dobreprogramy.pl/wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Również na Twoim radzę to zrobić, potem zainstalować system i sprawdzić SMART i HD Tune. Po tym ewentualnie dyskwalifikować.

(Agatonster) #4

Enz0 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

(Pablo_Wawa) #5

Dziwna sprawa, z danych SMART wynika, że dysk pracował już prawie 4 lata (34319 godzin).

(hirem) #6

Liczbą włączeń dysku tylko 160 jak na tyle godzin to by sugerowało że miał długie godziny pracy. Dysk gdzie był kupowany; na Allegro czy w sklepie. Czyżby to by był dysk testowy i z tąd tyle godzin na liczniku i omyłkowo spakowany do sprzedaży albo jakieś inne kombinacje, czy dysk był spakowany w oryginalnej folii.

(Damian Trzeciak1) #7

Odeslalem dzisiaj dysk, mial byc nowy, a ma ladny przebieg. Nie otwierajac nowego tematu, siedze na plytce z hirenem na odpalonym linuxie z ramu, mozna cos uszkodzic ?

(falcon89) #8

Nie. Znajomemu jak padł dysk to trochę posiedział na Livecd.

(Lewanxd) #9

Patrząc na ilość uruchomień mogę stwierdzić, że jest to być może dysk z serwera, ponieważ ja po pół roku mam 793, a Ty ledwie 160.