Badpixel na jednodniowym LCD

Witam.

Stwierdzenie jak w temacie, kupiłem w Avansie nowego 19’ Samsunga syncmaster 953bw i dosłownie po pierwszym dniu wypalił mi się badpixel (centralnie na środku matrycy).

I teraz pytanie co z tym zrobić

  1. Oddać z paragonem w ciągu 10 dni i twierdzić że towar nie spełnia moich wymagań (może bad pixela nie zauważą) i za zwrócone pieniądze kupić identyczny w drugiem avansie dwie ulice dalej :stuck_out_tongue_winking_eye:

  2. Oddać na gwarancji by usłyszeć że obejmuje tylko wypalenia powyżej jakiejś tam liczy pikseli

Próbowałem go naprawiać na własną rękę specjalnymi programami - niestety - guzik pomogło.

Czytałem też trochę i przeczytałem że takie mogą się robić od niskiej temperatury i same przechodzą - fakt, pracuję w chłodnym pomieszczeniu, jednak ten pixel jest ewidentnie wypalony (nie zawieszony). Po całej nocy także nic się nie dzieje.

Te rozwiązanie uważam za słuszne :smiley:

I ja też. A jak się skapną z tym pixelem to musisz oddać na gwarancje.

Ale jak odda na gwarancję to będzie:

ganc2 , polecam kupić w sklepie komputerowym, bo wyjdzie to przede wszystkim taniej…

Za ile kupiłeś ten ekranik?

Gwarancja nie obejmuje jednego badpixela na 100% - takie są normy określone przez większość producentów. Próbuj oddać i kupić gdzie indziej.

Wiem, że HP oferuje wykupienie gwarancji na badpixele (dodatkowe 100 - 200zł) w przypadku notebooków - nie wiem, jak z monitorami LCD tej firmy. Koszt początkowy jest wyższy, ale w razie czego masz gwarancję naprawy lub wymiany na nowy.

Nie chce zakładać nowego tematu to się podepnę. Mam pytanie trochę z innej kwestii. Otóż posiadam laptopa zakupionego w stanach hp dv9700t z matrycą 17". Jak dotąd na ekranie nie zauważyłam niepokojących rzeczy. O Bad pixelach wiem tyle co nic. Cieszę się z faktu że ekran jest na razie bez skazy. Powiedzcie mi czy jest jakaś dobra rada by taki ekran pozostał jak najdłużej bez bad pixeli? Są jakieś sposoby?

ganc2 , oddaj i licz na łud szczęścia, następnie weź LG jakiegoś, tam mają gwarancje nad bad pixele (na tydzień chyba), że jak się pojawi jakiś to wymieniają monitor.

LG jako jedyna firma w Polsce ma gwarancję na pojedynczy wypalony piksel, która obejmuje okres 3 miesięcy od daty zakupu. Gwarancja door to door :slight_smile:

Te 10 dni dotyczy zakupów przez Internet.