BadSectory w dysku jak wyłączyć

Witam

Od jakiegoś czasu na jednej z partycjii zauważyłem problem z dyskiem przy dużych plikach. Olałem po części sprawę. Wtedy próbowałem tą partycje chkdsk przelecieć, ale windows nie widział problemów z nią. Wczoraj przez bad sectory strałem projekt do pracy. W nocy zapuściłem hd tune żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja z dyskiem i czy da się coś naprawić czy idzie dysk do naprawy. Stan z HDTune w załączniku. Słyszałem kiedyś że mozną zablokować uszkodzone sektory na dysku może ktoś powiedzieć jak to zrobić i jakim programem?

 

Zablokowanie badsektorów to “proteza”, jeśli pojawiają się uszkodzone sektory to będą się pojawiały następne.

Pokaż wynik odczytu SMART dysku.

SMART to technologia a czym taki odczyt można zrobić?

W HdTune Zakładkę Health mam pustą.

Spróbuj programem CrystalDiskInfo, (zmień ustawienia w CrystalDiskInfo (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC])

O to log

 

Niestety widać, że z dyskiem zaczyna dziać się coś niepokojącego. Zalecam backup danych i zakup nowego dysku jeśli ten nie jest już na gwarancji.

Czasami bywa tak, że ten proces powstawania nowych bad’ów, ale trzeba to monitorować.

laptop jest na gwrancjii do września więc mam nadzieję że uznają wymianę dysku.

Można jakoś te bad sektory zablokowac? Uciąć miejsce na partycjii żebym przez przypadek tam danych nie wrzucił.

Nic nie rób, bez zastanowienia leć oddać jutro lapka na gwarancję. 

Jeśli chodzi o uznanie gwarancji to na 100% uznają, wymienią Ci dysk na nowy. 

 

Pzdr. :wink:

Musze projekt do pracy zrobić niestety czas nagli więc nie mogę oddać go na gwarancję w ciągu 2 miesięcy napewno.

Czekaj dalej, padnie całkowicie to jeszcze stracisz swoje dane a to się może stać w każdej chwili

Cedar ma rację, nie warto czekać. Ewenutalnie możesz robić swój projekt na dysku Google, wtedy będzie na bieżąco synchronizowany. Tylko pamiętaj zapisywać co jakiś czas.