Bankowość elektroniczna w firmie

Swe pytanie kieruję do osób interesujących się prawem komputerowym. Sytuacja wygląda następująco: księgowy wybiera się na urlop. W czasie trwania jego urlopu niezbędne będzie dokonanie kilku przelewów kanałem internetowym. Czy z punktu widzenia prawa, księgowy może dokonać tych przelewów ze swojego prywatnego komputera domowego?

Pomijam kwestie zabezpieczeń komputera bo te wytyczne są mi znane. Interesuje mnie jak do takiej sytuacji odnoszą się przepisy?

Jak księgowy jest na urlopie to powinien odpoczywać nie pracować.

Bankowość elektroniczna daje taka możliwość by ustawić że przelew ma być wykonany np. 26 sierpnia lub 2 lipca. Czyli można ustawić kilka dni wcześniej gdzie ma być przelew i datę kiedy ma zostac wykonany.

jeżeli przelewy dokonuje się np za pośrednictwem przeglądarki bezpośrednio z konta to nie ma problemu jaki komputer został wykorzystany w tym celu - nikt nie będzie się trudził z dociekaniem czy komputer z licencją domową był w tym konkretnym przypadku wykorzystany w celach komercyjnych. Natomiast jeżeli przelewy dokonywane są poprzez eksport z programów typu Symfonia czy inny Subiekt to wybrane oprogramowanie powinno być legalne - tj księgowy powinien wykorzystać w tym celu soft licencjonowany na konkretną firmę.

Warto zastosować się do rady Panoramixa88