Bankowość online-który system bezpieczniejszy?

Mam do wyboru: windows vista HP SP 2 + KIS 2010 i linux - ubuntu 10.04. Który system bezpieczniejszy dla korzystania z bankowości internetowej?

Teoretycznie zdecydowana większość robaków, trojanów, keyloggerów i innego świństwa działa na systemach Windows - więc bezpieczniejszy będzie Ubuntu.

Z drugiej strony niektóre systemy bankowości mają poważne problemy pod nie-windowsem (np. Polbank).

Z drugiej strony, przynajmniej w przypadku Inteligo, bo z tego korzystam, nie widzę jakiejś większej możliwości zrobienia mi bałaganu na koncie internetowym, nawet gdybym teraz publicznie tu podał mój login i hasło. Ktoś jeszcze musiałby mi fizycznie ukraść kartę ze “zdrapkami”, bo numerek potrzebny jest do dosłownie każdej operacji (nawet typu zmiana maila zdaje się). :] Inne banki zdaje się też mają solidne zabezpieczenia.

Także wydaje mi się, że zarówno pod Vistą z antywirusem jak i pod Ubuntu nie ma tak naprawdę realnego zagrożenia.

No chyba że akurat w Twoim banku wystarczy się zalogować i można robić wszystko co Ci się podoba, ale to aż by było dziwne w dzisiejszych czasach :]

bez twojego telefonu czy listy haseł jednorazowych nikt ci pieniędzy nie ukradnie,gorzej tylko z kartą płatniczą